יום חמישי, 2 בספטמבר 2010

באנגלור המודרנית בהודו

בירת קארנטאקה, באנגלור נחשבת לעיר מתקדמת בהודו. מלאה במזנונים מזון מהיר, בברים יאפיים מעוצבים ובמרכזי קניות מהודרים כדוגמת קניונים בארצות מתקדמות. באנגלור מכונה "עיר הגנים" בזכות כמה פארקים וגנים נעימים, שבאחד מהם ביקרנו. באם.ג'י רואד, בריגייד-רואד שם מתרכזים מרכזי המסחר, הבידור וחיי החברה של תושבי העיר האמיתים יותר.


הגן הבוטאני לאלבאג נמצא מדרום למרכז העיר הגן הוקם על ידי הידר עלי ובנו טיפו סולטן, ומקור שמו בוורדים האדומים שבו. בגן יש עצים רבים בני מאות שנים, אוסף מהגדולים בהודו של עצים טרופיים וסוב-טרופיים נדירים, חממה שהוקמה על פי הדגם של קריסטל פאלאס בלונדון.


קאבון פארק ומוזיאונים הפארק משתרע על שטח של 1200 דונמים ומשמש כאחת הריאות הירוקות העיקריות של באנגלור.בשולי הפארק נמצאים בניין בית המשפט העליון, שנבנה בסגנון ניאו קלאסי, הספרייה הציבורית, שני מוזיאונים עירוניים, גלריה לאומנות ואקוואריום. המוזיאון הממשלתי מציג אוסף משמים למדי של גילופי אבן, פריטים שונים וכמה מוצגים נאים מהאלביד. בגלריה לאומנות ונקאטאפה מציגה ציורי נוף של האמן ונקאטאפה ואומנים הודים נוספים. השוק העירוני מקורה בבד, שוק תבלינים, שפע של מוכרי שרשראות פרחים פולחניות ומתפרות זעירות. בקרבת המקום ניצב המסגד הלבן ג'אמה מאסג'יד.

מקדש השור שנמצא על גבעת באגל בקצה הדרומי הוא אחד מהמקדשים העתיקים ביותר בבאנגלור, ובתוכו נמצא פסל גרניט ענק של נאנדי השור שעליו רוכב שיווה. המקום מעניין במיוחד בסופי שבוע, אז תוכלו לראות מוסיקאים, תהלוכות חתונה ואפילו טקסי פוג'ה. בפנים לא התירו לצלם אז הנה המקדש מבחוץ.

מלונות מומלצים בבאנגלור Booking.com
Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה