יום חמישי, 2 בספטמבר 2010

מסע אישי עדן בשימלה ודאהרמאסלה הקרירות בצפון הודו


מדינת הימאצ'אל פראדש Himachal Pradesh "ארץ הפסגות המושלגות" משתרעת על פני קטע המעבר שבין הרי ההימאליה הגבוהים לעבר הרמה הטיבטית. עונות השיא בתיירות הן החודשים מאי-יולי, אז חם מאוד במישורים, ומספטמבר עד תחילת נובמבר.


שימלה Shimla: לשימלה הגענו מדלהי ברכב שכור לחמישה ימים והדרך אליה ממש יפה עד לקטע שמגיעים ממש לשימלה ואז מתחילה החגיגה. פשוט עצמנו עיניים עד שהגענו לרכס, הכבישים בהודו הם לא מי יודע מה, והנהגים ממש משתוללים לטעמי, אך אין ספק שהם יודעים לנהוג, מאחר והנהג נסע במקצועיות ממש. שימלה יושבת על רכס קרירה ונעימה ממנה יש נופים מרהיבים של ההימליה. כשהגענו לשימלה היה ממש קר ונאלצנו ללבוש את כל הבגדים החמים שהיו לנו על מנת לחמם את עצמנו.
בשימלה יש המוני קופים נועזים ואפילו חצופים, במיוחד במקדש ג'קהו. שימלה מרושתת בסמטאות ולאורכן שווקים שוקקי חיים. כרייסט צ'רץ הכנסייה השנייה בעתיקותה בצפון הודו, מפורסמת בעיקר בחלונות הוויטראג' שלה. לוחות הזיכרון שבפנים מעניינים, חלקם מהעידן שלאחר הכרזת עצמאותה של הודו. במוזיאון הימאצ'אל פראדש יש אוסף מעניין של פסלים, ציורי מיניאטורה, מטבעות וצילומים של פריטים שונים. הגן הבוטאני מלא במדשאות יפות שמעוררות התפעלות.
דהרמסלה Dharamsala: בדהרמסלה עצמה אין עניין רב לתיירים פרט לקוטוואלי באזאר שוק מעניין וססגוני, ואולי גם למוזיאון לאמנות קאנגרה שבו מוצגים ציורי מיניאטורה מאסכולת קאנגרה. מוצגים במוזיאון תלבושות רקומות של בני הקאנגרה, גילופי עץ, תכשיטים שבטיים האופיינים וגם מאובן בן מיליון וחצי שנים של שן פיל. כשהגענו לדהרמסלה ירד שלג והיה קפוא אך הנוף הנשקף ממרומי הרכס הוא פשוט מדהים ועוצר נשימה.


במקלאוד גאנג', כארבעה ק"מ מעל דהרמסלה נמצא מטה הממשלה הטיבטית ונמצא מעונו הרשמי של הוד קדושתו הדאלאי לאמה, מנהיגה הרוחני של טיבט. נזירים טיבטים בלבוש צהוב כמו שמלה עוטפת את גופם ומגולחים משיער ראשם. דרהמסלה היא עיירה מיועדת לביקור של יום אחד, לא הרבה תיירים נשארים בה, באים לצפות בנוף או לפגוש את המנהיג הטיבטי וממשיכים במסעם. בירידה מהרכס הנוף הנשקף הוא מדהים ירוק ואין זכר לשלג שירד שם למעלה הכל ירוק בעיניים, מהמם משאיר אותך פעור פה, אין מילים אלא פשוט לראות את הנוף במו עיניך.מלונות מומלצים בשימלה הודוBooking.com
Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה