יום חמישי, 2 בספטמבר 2010

קליפורניה שיש בה הכל לתיירות

בקליפורניה יש את הכל: ים נהדר, שמורות טבע מדהימות, הרים, עמקים, יין משובח, תרבות גלישה מפותחת, אוכל מעניין.

מדובר במדינה ענקית, ששטחה גדול כמעט פי 35 משטחה של מדינת ישראל. קו החוף שלה נמתח על פני 1800 קילומטרים, חיים בה למעלה מ- 30 מיליון תושבים. הנופים של קליפורניה מורכבים - בדרום זו מדינה מדברית, ובצפון יש הרים מושלגים ומפלי מים שצפים.

קליפורניה לאורך החוף
מומלץ לעשות את המסלול מצפון לדרום רואים את נופי הים מצד ימין, כאשר עוצרים במפרצי החניה שצופים ממרומי הצוקים על הים.
סן פרנסיסקו היא אחת הערים היפות בעולם, עיר מעניינת, נעימה וכדאי לבלות בה לפחות יומיים בתחילתו של הטיול ולהתחיל את המסלול דרומה. כביש מס' 1 הצמוד לגשר הזהב בסן פרנסיסקו מומלץ לנסיעה. הכביש הצר הזה מתפתל צמוד לקו המים עד לוס אנג'לס וזו אחת הדרכים הנופיות היפות בעולם. הצוקים גבוהים, קו החוף מפורץ והצמחייה המעניינת מעניקים לו ייחוד רב, וערפילים גולשים בשעות הבוקר מהצוקים אל הים פשוט מדהימים.
העיר מונטריי, עיר לא גדולה במיוחד אך האקווריום המדהים של העיר, שהוא אחד המרתקים והיפים בעולם לא ניתן לוותר. דרומה ממונטריי מובילה הדרך לאזור BIG SUR, שמציע כמה מסלולי הליכה יפים בשמורות טבע הממוקמות לאורך החוף. בסאן סימיון ליד סאן לואיס אוביספו נציבת הטירה ההזויה של המיליונר האקסצנטרי הרס. המשך הנסיעה מוליך אל קו החוף היפהפה שמחבר את סנטה מריה, סנטה ברברה וסנטה מוניקה, ומשם ללוס אנג'לס.
לילדים כמובן ניתן להקדיש יומיים ביקור בפארקים של אנהיים ובראשם דיסנילנד ובהמשך לאורך החוף המוביל לסן דייגו באווירה דרומית ואת פארק עולם המים המפורסם, בו מציגים בכל יום לוויתנים ודולפינים חכמים במיוחד.קליפורניה פארקים


מומלץ להתחיל את המסלול מלוס אנגל'ס לבלות יומיים או שלושה בעיר ובפארקי השעשועים שבסביבתה ואז לנסוע צפונה ומזרח, לכיוון הפארקים הלאומיים הגדולים של קליפורניה. פארק הלאומי ג'ושוע טרי במזרח, וצפונה יותר "עמק המוות", פארק סקוינה, פארק קינגס, ולבסוף אל פארק יוסמיטי. ליוסמיטי כדאי להקדיש לפחות יומיים שלושה. עצי הסקויה הענקיים, הנחלים מלאי המים, המפלים המרשימים וצוצקי הגרנטי הענקיים יוצרים פיסת טבע שאי אפשר למצוא במקומות אחרים. מיוסמיטי נוסעים על כביש 89 צפונה עד אגם טאהו, ששוכן על הגבול בין קליפורניה לנבאדה, ומשם ממשיכים לעבר סקרמנטו ואז לסן-פרנסיסקו.


Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה