יום שלישי, 14 בספטמבר 2010

מסע אישי עדן - נפאל דרך היבשה

יש שלוש נקודות כניסה עיקריות לנפאל שהמעבר בהן כפוף לתנאי האקלים הגיאוגרפיים והפוליטיים. מעברי הגבול הפופולריים ביותר הם בין העיר סונאולי שבמדינת אוטראר פראדש לבין בהאיראוה ובין ראקסול שבמדינת ביהאר לבירגאנג' דרך קאקארבהיטה שבמדינת בנגל המערבית ליד סיליגורי.
אם מגיעים מאזור דלהי או מכל אזור אחר במערב הודו - מעבר הגבול סונאולי/ בהאיראווה, יהיה הנוח ביותר. יש אוטובוסים מורנסי לסונאולי ומדלהי יוצאים אוטובוסים פרטיים לקטמנדו, סך הכל הנסיעה היא משהו כמו 36 שעות. הנסיעה כרוכה בהמתנה של שש שעות בגבול שם יש צורך בלהחליף אוטובוסים,נסיעה קצת מסורבלת ומאוד לא נוחה.

האפשרות שאני בחרתי בה, שהיא גם זולה וגם נוחה יותר, היא לנסוע ברכבת עד גוראקפור שבאוטאר פראדש ומשם יש רכבים פרטיים שמסיעים עד הגבול של סונולי. מרבית המטיילים חולפים דרך גוראקפור בלי לעצור, בדרכם אל נפאל או ממנה. בהגעה למעבר הגבול של סונולי, קל לפספס את עמדת הביקורת של מחלקת ההגירה ההודית שנמצאת מימין לכביש כשנוסעים לכיוון נפאל, שבה מחתימים את הדרכון ליציאה, עוברים דרך הגבול בנסיעה קצרה בריקשה, מגיעים לעמדת הגבול הנפאלית שנקראת בלהייה אבל כולם קוראים לעמדות הגבול בשני הצדדים סונולי. מצד ימין שוב יש את מעבר הגבול הנפאלי. למי שעדיין לא הספיק לעשות את הויזה בדלהי בעמדת הגבול הנפאלי מנפיקים ויזה 24 שעות ביממה תוך 10 דקות, תמורת 25$ לשבועיים שהייה או 40$ לחודש ושתי תמונות פספורט ... אם אהבתם את נפאל ותרצו להישאר עוד, סביר להניח שכן, ניתן לבצע הארכה בשגרירות נפאל בקטמנדו.

בסונולי לא ניתן להחליף כסף וגם לא מומלץ עם חלפני כספים עצמאיים, מהצד הנפאלי יש משרדי חלפנות רבים, ושערי חליפין טובים. אפשר לשלם ברופיות הודיות עבור כרטיסי אוטובוס ועבור שירותים רבים אחרים, גם מהצד הנפאלי של הגבול.
Booking.comלאחר מעבר הגבול נמצאת בצד ימין תחנת האוטובוסים היוצאת לקטמנדו או לפוקארה. מומלץ להגיע מוקדם בבוקר אל הגבול מאחר והאוטובוסים שיוצאים בבוקר עד השעה 12:00 נוסעים ישירות אז הנסיעה היא משהו כמו 9 שעות ואילו האוטובוסים שיוצאים לאחר שעה זו מבצעים איסוף של מקומיים בכפרים המקומיים בדרך, הנסיעה מתארכת ל- 12 עד 14 שעות.


מסע אישי עדן  קטמנדו נפאל 
מסע אישי עדן  פוקהרה נפאל 


Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה