יום רביעי, 22 בספטמבר 2010

קסם איטלקי דרומי

קסם איטלקי דרומי 

אין עוררין על יופיים של הרי הדולמיטים, טוסקנה ואומבריה. צפון איטליה המציאה את יופי הטבע ואת תענוגות הגוף אבל אם אתם ברומא מומלץ דווקא לנסות את הדרום, לאורך קו החוף המתפתל שבדרכו תפגשו את העיירות והכפרים סורנטו, סולרנו, פוזיטנו.


Booking.comקו החוף האמלפיטני
קו החוף האמלפיטני מפורסם ביופיו הנדיר והייחודי, בכביש התלול והצר לאורכו ובצוקים התלולים המובילים לים צלול ועוצר נשימה. תיירים מרחבי העולם כולו עוטים על האזור בשקיקה, היות ועל אף הפרסום הענף, שמר האיזור על אופי כפרי אותנטי. הקסם ברצועת החוף האמלפיטנית איננו טמון רק בחופים זהובים, אלא גם בנסיעה לאורכם של הצוקים התלולים. ביקור ברצועה עמוס בשפע תענוגות - החל מהלימונצ'לו הנפלא ועד לנופים מחסירי הפעימה.רבים הם התיירים הנעזרים ברכב שכור בכדי לבקר ברצועת החוף, אך חשוב לזכור כי הכביש התלול והצר מאתגר. הנוף הבלתי נשכח, מטעי הלימונים, מגוון סוגי הלימנצ'לו והכפרים התוססים הופכים ביקור בקו החוף האמלפיטני לחוויה ייחודית. שכירת רכב היא פתרון יעיל למי שמחפש לבקר שפע הערים הקטנות והכפרים השוקקים לאורך רצועת החוף.

סלרנו (Salerno)
סלרנו היא העיר הצפון-מזרחית ברצועה. מלבד ההיסטוריה השזורה בעיר, ניתן ליהנות בה מן האווירה האיטלקית הקלאסית: החל מן הפיצות האיטלקיות המפורסמות וגלידת הג'לטו הממכרת ועד לבתי הקפה הפזורים ברחבי מרכז. העיר.

העיירה רוואלו (Ravello)
העיירה רוואלו מפורסמת בעיקר בזכות פסטיבל המוסיקה הקלאסית שנערך בה מדי קיץ ומושך אליו תיירים מן האליטה האירופאית. מלבד פסטיבל המוסיקה הקלאסית, המקום נושא עמו היסטוריה משל עצמו: לצד הדואומו, בכיכר הראשית של העיר ממוקמת גם וילה רופולו שממנה נשקף אחד הנופים המרשימים לאורך החוף.

אמלפי (Amalfi)
העיירה אמלפי, על שמה נקראת רצועת החוף כולה, מפורסמת ברחוב הראשי התיירותי שבה אשר מתפתל במעלה ההר. הסמטאות המפותלות ועמוסות הגלרות החוצות את הרחוב הראשי מושכת מבקרים רבים. בין האתרים המוכרים ביותר ברצועת החוף ניתן למצוא את הפיאצה דל דואומו אשר נהרסה ונבנתה פעמים רבות מאז שהוקמה.

מלונות מומלצים באמלפי 


פוזיטאנו (Positano)
העיירה פוזיטאנו מפורסמת בזכות רצועת החוף היפהפיה ובתיה הצבעוניים המשתלשלים במדרוןנו של ההר. העיר, שבנויה כמעט במאונך, ברוכת תיירים והמדרחוב הראשי בה עמוס גלריות, בתי קפה, מסעדות וחנויות למיניהן.

סורנטו (Sorrento)
העיירה סורנטו היא עיירה גדולה ומרכזית. במרכז העיר מתקיים מדי יום ראשון, שוק מהנה ושוקק אדם, אותו לא רצוי לפספס. רצועת החוף לאורכה של סורנטו נחשבהת היפה בחופי האזור האמלפיטני, ונהיגה לאורכו היא חוויה ייחודית.

מלונות מומלצים בסורנטו

אחד הנופים היפים באזור, נשקף מחלונות המלון אקסילסור ויקטוריה Grand Hotel Excelsior Vittoria בעיירה סורנטו. מפרץ נאפולי היפהפה משתרע מאופק לאופק, וברקע הר געש וזוב. בתוך כל הנוף עוצר הנשימה יש פה בלב גנים ירוקים, בין עצי לימון וזית, ניצבת חממת זכוכית ששופצה והוסבה למרכז הוליסטי. המראות המקסימים שנשקפים מבעד לקירות הזכוכית משמשים רקע מושלם למגוון טיפולים ועיסויים, בהם טיפולים אורגניים והוליסטיים. כל השמנים ומוצרי הספא עשויים מחומרים טבעיים, עם דגש על מרכיבים מקומיים. הכי מושלם שיכול להיות: ספא איטלקי שהנוף הוא חלק בלתי נפרד מהתענוג.


נאפולי (Napoli)
יופיה וקסמה של נאפולי מפצים על ריבוי מקרי הכייסים בה. ניתן ליהנות מן העיר ולהכיר בשוויה. בנאפולי ניתן  למצוא את המוזיאון הארכיאולוגי, ארמון המלך וכנסיית סאן פרנצסקו מהווים אטרקציות מרתקות ומרשימות. גם בנאפולי הרחוב הראשי עמוס חנויות יוקרתיות, ג'לטריות וטרטוריות לרוב, כמו גם תיירים נרגשים.  

מלונות מומלצים בנאפולי 

Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה