יום חמישי, 2 בספטמבר 2010

ברצלונה וארכיטקטורה

לברצלונה יש מבנה עיר שפשוט ומקל על הסיורים בה - כשאתם יורדים מ"מכיכר קטאלוניה, שם נמצאת לשכת התיירות העירונית לכיוון הים דרך "שדרת לה-רמבלה", יימצאו משמאל רובע "בארי גותיק" ובהמשך, "הרובע העתיק".הרובע הגותי: הרובע הגותי נבנה בימי הביניים ובלבו ניצבת הקתדרלה הנהדרת של העיר, שבחזיתה נאספים מאות מתושבי העיר בכל ראשון אחר הצהריים לרקוד את ה"סרדנה" - הריקוד הקאטלוני המסורתי. לבד מהקתדרלה, נמצאים ברובע הגותי עשרות מוקדי עניין נוספים, בנייני ממשל וארמונות והמון חנויות, בוטיקים מסעדות וברים.
ממזרח לרובע הגותי, נמצא רובע "לה ריברה" שם נמצא מוזיאון פיקאסו, אוסף מיצירותיו של האמן יליד ספרד, שאת רוב שנותיו עשה דווקא בפאריס. אחריו - "פארק דה לה סיוטדלה" הנהדר שבתוכו גן חיות, מוזיאון לזואולוגיה והגיאולוגיה ושער הניצחון.
מימין לרמבלה נמצא רובע "אל ראבאל" ובהמשך ימינה "גבעת מונטג'ואיק" שעליה ממוקמים "מוזיאון מירו", "הפואבלו אספניול" ואתרים נוספים.

טיסות זולות לברצלונה

גבעת מונטג'ואיק: (Montjuic) - גבעת היהודים, פעם היה על הגבעה בית הקברות של הקהילה היהודית, כיום שוכנים שם אתרים חשובים כמו: מוזיאון מירו שבו יש את האוסף הגדול ביותר מיצירותיו של האמן יליד ברצלונה. המוזיאון הלאומי לאומנות של קטאלוניה שבו יש את האוסף של אמנות רומנסקית וגותית מימי הביניים, הכולל בעיקר ציורי קיר שפורקו מכנסיות עתיקות ברחבי קטאלוניה. פרויקט "פואבלו אספניול": הכפר הספרדי שבו אוסף של בתים בסגנונות בנייה הנהוגים בספרד.

ובכיוון ההפוך מכיכר קטאלוניה, נמצאים שני רחובות מקבילים - "רמבלה דה קטאלוניה ופסאג' דה-גראסיה, שניהם ממוקמים בתוך "רובע אישאמפלה" החדש יותר, ושניהם מובילים עד "שדרות דיאגונל". 2-3 ק"מ משם מזרחה מגיעים ל"כנסיית המשפחה" של גאודי הנמצאת מצפון לשדרה.

כנסיית המשפחה: (La Sagrada Familia) גאודי החל לבנות את הכנסייה שהוזמנה על ידי ארגון הג'וזפינים הנוצרי והמשיך בכך עד מותו. בהקמת הפרויקט הענק השקיע גאודי את כל מרצו וכספו אבל מותו קטע את המלאכה, שלא הושלמה עד היום. הכנסייה אמורה לכלול שלוש חזיתות המסמלות את לידת ישו, את ייסוריו ומתו ואת חזרתו אחר כך ומעל הכל - 12 מגדלים בגובה של יותר מ- 100 מטר כל אחד, המסמלים את 12 השליחים. כך או אחרת, הכנסייה הפכה לסמל של ברצלונה, יותר ממליון תיירים מבקרים בה מדי שנה ומממנים את המשך הבנייה, וממש חובה לטפס למרומי אחד המגדלים ולצפות משם על העיר.
לאתרים רחוקים יותר, כמו "פארק גואל" או "מנזר פדראלבס" והאוניברסיטה כדאי להגיע בעזרת התחבורה הציבורית.

חירונה Girona מעניינת בגלל ההיסטוריה היהודית שלה: בעיר חי ופעל הרמב"ן - רבי משה בן נחמן והיא היתה גם מרכז תורת הקבלה החשוב בספרד. בתי הרובע היהודי הם חלק מהרובע העתיק והציורי של העיר, ואסר להחמיץ סיור בסמטאות. אתר שקרוב לעיר הוא "טירת גאלה-דאלי" השוכנת כ- 20 ק"מ ממזרח לעיר ליד הכפר פובול. את הטירה העתיקה קנה האמן הסוריאליסטי סלבדור דאלי לאשתו גאלה ושמורים בה חפצים יוצאי דופן שלהם.

קוסטה בראבה : כ- 300 ק"מ של חופי ים חלומיים, עם מפרצים קסומים, הרים סלעיים המגיעים עד קו המים ויערות עצי אורן ירוקים, המשתרעים בערך מנקודת הגבול שבין צרפת לספרד ועד ברצלונה. הנוף אכן יפה וראוי לשמו.

פארק אוונטורה: גן שעשועים ענק בסגנון דיסני, הממוקם כ- 100 ק"מ מדרום לברצלונה, ובו מתקני שעשועים לפי אזורים ומדינות בעולם. המקום פתוח מסוף מארס ועד תחילת נובמבר.


Booking.com
מלונות מומלצים בברצלונה
Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה