יום רביעי, 1 בספטמבר 2010

מסע אישי לג'יאפור אטרקציות תיירות מרכזיות בהודו


מלונות בג'איפור

ג'איפור Jaipur, הבירה השוקקת של רג'אסטאן, שבנייניה צבועים ורוד כהה, היא בעלת ניגודים עזים, שאין ספק שהיא מסחררת את החושים. אל ג'איפור הגענו בטיולי כוכב מדלהי ומוקדי העניין העיקריים לתיירים נמצאים בעיר העתיקה. העיר העתיקה מוקפת בחלקה על ידי חומה שבראשה ביצורים, ופתוחים בה מספר שערים. שדרות רחבות שרוחבן עולה על 30 מ', מחלקות את העיר הוורודה למלבנים מדויקים המוקדשים לסחר. באור השקיעה בוהקים המבנים הוורודים והכתומים בזוהר קסום.האתר הראשון שבחרנו לבקר בו הוא האווה מאהל "ארמון הרוחות" Hava Mahal שהוא אחד הבניינים הבולטים בג'איפור. מבנה בן חמש קומות, שמשקיף על הרחוב הראשי של העיר העתיקה, החלונות בצורת חצי מתומן בנויים מאבן חול וורודה ומזכירים מבנה של חלת דבש. הבניין הוקם כדי לאפשר לנשות החצר לצפות מלמעלה בחיי היומיום ובתהלוכות הנערכות בה. מראש הבניין נשקף נוף נהדר. הארמון נבנה על ידי המהרג'ה סאוואג' פראטאפ סינג והוא כלול במתחם של ארמון העיר.

ארמון העיר, שנמצא בלב העיר העתיקה, משתרע על פני שטח נרחב החולק לסדרת חצרות, גנים ובניינים. "מובארק מאהאל" ארמון קבלת הפנים משמש היום כמוזיאון של פריטי לבוש מלכותיים מקסימים, כולל צעיפי פשמינה מקשמיר. הארמון המהרני מוצג אוסף של כלי נשק ובדיוואן אי-עם אולם הקבלה הציבורי, שוכנת גלריה לאומנות שבה אפשר לצפות בעיטורים מעודנים ובכתבי יד בפרסית ובסנסקריט. באולם הקבלה הפרטי דיוואן אי-חאץ ניתן לראות כדי כסף ענקיים בגובה 1.6 מ', שבהם השתמש המהרג'ה מדהו סינג השני לקחת אתו מים קדושים מנהר הגנגס לביקוריו באנגליה.


 
נאהארגאר "מבצר הטיגריס" צופה על העיר מעל רכס תלול מצפון ומואר באור זרקורים בלילה. המבצר נבנה ב- 1734 כביש באורך שמונה ק"מ מוביל מג'איפור אל המבצר דרך הגבעות, ואפשר להגיע אליו גם בהליכה בשביל מפותל שאורכו שני ק"מ. הנוף המרהיב מצדיק את המאמץ שבהגעה לכאן, וזה מקום נפלא לצפות בו בשקיעה.

מלונות מומלצים בג'איפור

Booking.com

Save on your hotel - www.hotelscombined.com