יום חמישי, 2 בספטמבר 2010

קוצ'ין חבל קארלה
קוצ'י ממוקמת במקבץ של איים וחצאי איים,מעבורות מקשרות בין כל האיים. אין ספק שקוצ'י רב גונית מוצאים כאן את הכנסייה העתיקה בהודו, מסגדים וכמובן בית כנסת מהמאה ה- 16. בביקורי במקום הזה לא מצאתי את עצמי אומרת "וואו" אך ההיסטוריה כאן חוגגת. אהבתי יותר את הטיולים מחוץ לקוצ'י, בשייט בין התעלות, והגעה לאזורים הכפריים והאירוח החביב שהעניקו לנו במסגרת השייטכנסיית פנרציסקוס הקדוש: נחשבת לכנסייה העתיקה ביותר בהודו שנבנתה על ידי אירופים והוקמה על ידי כמרים פרנציסקניים מפורטוגל. הבזיליקה הקתולית הגדולה והמרשימה היא סנטה קרוז ועיצוב הפנים שלה הוא בצבעי פסטל מקסימים.

רשתות הדיג הסיניות: קבועות ופרושות לאורך קצה מבצר קוצ'ין הובאו לכאן לראשונה על ידי סוחרים. ברשתות נעשה שימוש בעיקר בזמן הגאות והפעלת מערכת המשקולות המורידה ומעלה אותן מחייבת לפחות ארבעה אנשים.


בית הכנסת פרדס: בית הכנסת נבנה ב- 1568, נהרס על ידי הפורטוגלים ונבנה מחדש ב- 1662. המרצפות מעוטרות בדוגמת עצי ערבה שצוירה ביד והובאו מסין. בתוך המבנה יש במה מעוטרת מזהב, ועזרת נשים נפרדת - יהודי קוצ'ין שומרים על המצוות בקפדנות. בתמונה מוצג שער הכניסה לבית הכנסת, מאחר ולא נתנו לצלם בפנים, אך אפשר לראות על השער את סמל המנורה. לא היה מרשים מאוד, לטעמי ראיתי בתי כנסת מפוארים מאוד באירופה אך מרשים ההשתמרות שלו לאורך זמן. הייתי מציינת זאת כנחמד ותו לא.


מלונות מומלצים בקוצ'י הודו 


Booking.comSave on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה