יום ראשון, 5 בספטמבר 2010

סין פתוחה לתיירות

סין פתוחה לתיירות

סין היא מדינה ענקית בשטח של 9.5 מיליון קמ"ר, המון אתרים מעניינים, נופים מרהיבים ואזורים מרתקים. הסינים הם אנשים מאוד ענייניים. הם עובדים כל השבוע, מבוקר עד לילה. סובלניים סבלניים וחרוצים מאוד. גם בסין המוסלמים אדוקים מאוד ומשמרים בקנאות את תרבותם. באזור שיאן בעיר שממנה יצאה דרך המשי, קל לזהות את המוקדים המוסלמיים, באזור זה נמצא אתר חפירות במקום של חיילי הטרה קוטה
Booking.com

קשה מאוד לתקשר עם הסינים מאחר וגם הסינים מטיילים בהמוניהם במדינה העצומה שלהם ולכן אנשי התיירות שם מסתדרים גם בלי לדבר שפות זרות. אנגלית זה ממש לא מדוברת בסין קשה מאוד לתקשר איתם כי ההגייה שלהם בלתי מובנת. אבל בדרך כלל הם קשובים מאוד ויצירתיים ועם קצת רצון טוב וכבוד הדדי, של שני הצדדים אפשר להסתדר.

בסין אפשר לטייל לבד במיוחד באזורים התיירותיים אפשר להזמין מקומות בבתי המלון הסיניים באינטרנט, זהו אתר מאובטח וכאשר מזמינים בו מקום מבקשים את מספר כרטיס האשראי, אבל לא מחייבים אותו עד שאתם מגיעים למלון ומסיימים את השהות. לרוב, ההזמנה מאושרת מיד או בתוך שעות אחדות, והמחירים נמוכים ב- 30% לערך מאלה שתקבלו בדלפקי הקבלה באותם בתי מלון או אצל סוכני נסיעות בארץ והכי חשוב לשמור את האישור שמקבלים להזמנה.
בטיסה פנימית, למרחק של שעתיים או שלוש שעות טיסה בחברה סדירה ואיכותית, משלמים שם כ- 100 דולר. אותו מרחק במחלקה איכותית ברכבת יעלה כ- 70 $. גם הלינה זולה בסין. לילה בעיר הגדולה במלון סביר מאוד ברמה של שלושה כוכבים, עולה 30-50 דולר, והתשלום הוא לפי חדר ולא לפי מספר הלנים בו.

כדי לטוס לסין צריך אשרת כניסה - לסינים יש נציגות קונסולרית בתל אביב ויש להגיע מצוידים בתמונות פספורט וממלאים טפסים שמקבלים במקום, מקבלים בתוך שבוע ויזה לכניסה אחת לסין, תמורת 100 שקל לעומת משרדי נסיעות שגובים כמה מאות שקלים בעבור אותה ויזה בדיוק. פרטים נוספים בשגרירות סין


בחומה הסינית של 7,200 ק:מ של חומה אבל הכי מרשים ושמור הוא החלק שקרוב לאזור בייג'ין., אחד הקטעים המשוחזרים היטב, הגבוהים והמרשימים יותר ניתן למצוא באדאלינג יש שם רכבל שמעלה את התיירים עד למרגלות החומה, ועדיין נותר קטע תלול לטפס ולהתרשם מההישג ההנדסי והמאמץ והיכולת האנושיים. בביג'ין ישנו את המתחם הענקי של מקדש השמיים המרהיב, סיור בארמון הקיץ המעודן והעיר האסורה. בהשכרת מדריך מוקלט אלקטרוני אפשר לקבל המון מידע מרתק באנגלית ברורה ומובנת, על החדרים בארמון מאות החצרות שמחברות ביניהם ואלפי הפריטים שנותרו בארמונות הקיסריים.טיול לסין הוא טיול במדנה השומרת בקנאות על הייחוד שלה ושפע נופים עוצרי נשימה.

סוצ'ו (Suzhou) העיר ממוקמת בקרבת שנחאי מכונה ונציה של סין, כדאי לשוט בתעלות העיר אשר הן מזכירות את ונציה  לכן זכתה בכינוי זה. אפשר לבקר במפעל לטווית משי ולטייל בגבעת הנמר ובגניה היפים.

מערת הנטיפים חליל הסוף בגווילין Guilin באזור לונגשן טרסות אורז יפהפיות ותושבים משבטי המיעוטים. גולת הכותרת  של האזור היא מערת הנטיפים היפהפיה שאסור להחמיץ והיא מהווה סיבה מספקת להגיע לטיול באזור.

שיאן Xian שיאן העתיקה היא בירתה של שושת טאנג וממנה יוצאת דרך המשי המפורסמת. אתרי לוחמי "הטרה קוטה" בעיר הוא אתר מיוחד במינו. זהו צבא של 6000 לוחמים על סוסיהם וכלי נשקם, כולם עשויים מחימר וניצבים ערוכיםם ומזומנים לקרב במטרה להגן על קברי הקיסר. עוד באזור זה מעיינות החמים שיכולים להרגיע ממראות הקרב ולהרגיש קצת אחרת.

מלונות מומלצים בביג'יין סין 
Save on your hotel - www.hotelscombined.com

תגובה 1: