יום ראשון, 5 בספטמבר 2010

צפון איטליה והאגמיםבצפון איטליה שונה מרוב אזורי ארץ המגף. שם צפונית לעמק הפו, הנוף הוא שוויצרי או אוסטרי, והאוכל מעודן יותר ומלא בחמאה ובבצקים. צפון איטליה היא קילומטרים של עושר, גפנים ויקבים, יינות מעולים, עמקים וירוק בעיניים. יש גם אגמים בצבע טורקיז ונוף אלפיני, ורכס הרי הדולמיטים עם הפסגות החדות ועיירות סקי בחורף, ועיירות רומנטיות. תמונת הברבור המקסימה היא תמונה שצולמה על ידי מישהי שהיא יקרה לי מאוד שהצליחה לתפוס תמונה כל כך מושלמת ויפה של אגם בצפון איטליה עם הברבור.


Booking.com
ורונה : ורונה היא הרנסנס בהתגלמותו. ארמונות ומבנים ארכיטקטונים בזהב, ורוד, חרדל וטרקוטה, וסבכות ברזל עטורות אדניות ופרחים.

בכיכר ממוקם ה"ארנה" אמפיתיאטרון ענק מתקופת רומי העתיקה, שם נערכו מופעי גלדיאטורים ועבדים קיפחו את חייהם מול אריות טורפים.

מכיכר Piaza Bra יורדים ב"ויה" מצ'יני" Via Mazzini, רחוב של חנויות ובוטיקים מאוד יוקרתיים. משם פונים לרחוב Via Cappello ובמס' 27 מגיעים לחצר פנימית של בית מהמאה ה- 13.
החצר מלאה בתיירים הנושאים עיניהם לגזוזטרה עתיקה. שם על פי המחזה של שייקספיר, נרקם סיפור האהבה בין רומיאו ויוליה, צאצאיהם של שתי משפחות יריבות.
ב"כיכר האדונים", אחת הכיכרות היפות באיטליה עם מבנה ציבור מהמאה ה- 12, המקום שימש מושב לשליטי ורונה בימי הביניים והיום הוא משמש כבניין העירייה ובית המשפט. בפינה, אנדרטת זיכרון לשליטי ורונה ממשפחת הסקאליג'רים, ואנדרטת המשורר דנטה אליגיירי, שהיה הפטרון הגדול של האומנים.

מלונות מומלצים בורונה 
ונציה היא היהלום שבכתר. מלכת הים האדריאטי נכנסים אליה בסירת אוטובוס, כלי שיט המשמש לתעבורה ציבורית בתעלות העיר ומחבר בינה לבין האיים הרבים. העיר המרתקת הזו מתנהלת על המים ומורכבת מ- 119 איים קטנים, ובהם תעלות מים, פסלים, ארמונות מגולפים באבן, חנויות יפות, אופנה, מוזיקה ואומנויות. אפשר להתחיל בגטו היהודי, הנמצא ברובע העתיק ביותר של ונציה, רובע קאנרג'יו. כאן התיישבו היהודים לראשונה בשנת 1516. בונציה פעל בית דפוס עברי, מרכז להפצת תרבות יהודית, ומרבית היהודים שחיו בעיר הושמדו בשואה. כיום אפשר למצוא בוונציה מרכזים יהודים של חב"ד, המאירים פניהם לתיירים ישראלים.

מלונות מומלצים בונציה איטליה


אגם גרדה, אגם קומו, אגם מג'ורה : אגם גרדה, המזרחי שביניהם, מוקף בהרי הדולמיטים ולאורך האגם זרועים עיירות נופש ציוריות, מוטלים ובפנסיונים מקור פרנסה עיקרי לתושבי המקום. מסביב לו שפע אטרקציות. ה"מובילנד" עיר סרטים גדולה, ה"גרדהלנד" פארק עם רכבות הרים, מופעי אבירים ושיט סירות. לאורך כל גדות הגרדה, בריכות מים קטנות, פרחים,אזורי קמפינג מסודרים ומקומות לשכור בהם אופניים. בכניסה לעיירה "פסחייקה דל גארדה" Peschiera עצי ערמונים בשיא פריחתם, ושטיח של מרגניות ופרחי פרג על הדשא הירוק. בליבה של העיירה מצודה מוקפת מים.

בהמשך נמצאת "סרמיונה" Sirmione, עיירה מתקופת רומי העתיקה, הידועה במי המעיינות ומרחצאות המרפא שלה. העיירה ממוקמת על לשון יבשה שנכנסת פנימה, לאגם. עיירה יפה זרועה בתי אצילים שהפכו לבתי מלון קטנים עם גינות מטופחות.


 


מדריך ונציה | מוזיאונים בונציה | אטרקציות בונציה | סיורים בונציה | ונציה עם ילדים | ונציה חינם | תחבורה בונציה | פסטיבלים ואירועים בונציה | גלריות בונציה| תערוכות בונציה


 

 

Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה