יום שלישי, 12 באוקטובר 2010

טביליסי בגיאורגיה

גיאורגיה לשעבר גרוזיה היא הטבע בשיא התגלמותו: צוקים מושלגים, נהרות מתפתלים בגאיות, בתים חבויים על מדרונות, מיני ג'ונגל סובטרופי.רכס הקווקז חותך את גיאורגיה לשני אזורי אקלים עיקריים: סובטרופי במערב, וקריר ויבש יותר במזרח. מסלולים מומלצים:

1. טיפוס בכביש מתפתל עד גודאורי Gudauri, מקום שהוא אתר סקי והכפר הכי גבוה בצד הדרומי של הקווקז בגובה 2,196 מטר.

2. ווסט איז בסט רומנטיקה בעיצומה עם יערות עשירים, עצים עמוסי פירות לאורך הדרך, ועם כביש שחוצה לסירוגין את נהר דזירולה Dzirula. אוביסה Ubisa כפר קטן עם מפל שיורד מההר, וגם פרות וחזירים שמסתובבים חופשי בכבישים. הכנסייה הזעירה אוביסי Ubisi, היא נקודת ציון חביבה אם עוברים בסביבה.

3. סבך של עצים ושיחים ועליהם מטפסים טפילים גולשים עד חוף הים השחור, בקטע הכביש המדהים שבין קובולטי Kobuleti לבאטומי Batumi, בדרום מערב המדינה.

רכס ההרים לוכד את האוויר החם העולה מהים השחור ויוצר תנאים סובטרופיים. גן בוטני שהוא אגדה עם צמחייה אופיינית להימלאיה, אוסטרליה, מקסיקו, מזרח אסיה. עצי מייפל, שיחי הורטנזיה, ליאנות מטפסות על העצים, וגרדיניות עם ריח משכר.
Booking.comטביליסי היא עיר הבירה עם רחובות רחבים, עיר עתיקה, בתי קפה קטנים ומערביים.
מעל העיר, כדאי להתפתל בשביל שבסיסו ליד איצטדיון כדורגל, ולבקר באגם הצבים Ku`s Tba ובמוזיאון האתנוגרפי, בבתי עץ ששומרו ומציגים את החיים בגיאורגיה בעבר. מומלץ לטייל לאורך נהר המטקווארי Mtkvari וטיפוס לתצפית יפה ממבצר נריחלה Narikhala. כנסיית סווטיצחובלי Svetitskhoveli שנבנתה במקור במאה החמישית לפנה"ס וחודשה במאה ה- 15, וטוענים שנקברה בה הגלימה של ישו, ומנזר גווארי Jvari הממוקם על גבעה גבוהה.


Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה