יום ראשון, 21 בנובמבר 2010

פלמה דה מיורקהפלמה דה מיורקה היא עיר הבירה של מיורקה, הגדול ביותר בקהילה האוטונומית של האיים הבלאריים, השייכת לספרד. העיר ידועה במזג אוויר נוח רוב השנה, בחופי ים יפהפיים ובחייי לילה סוערים, המהווים גורמי משיכה לתיירים רבים. בלב ים, 200 קילומטר מברצלונה, עם עבר היסטורי עשיר ועם חופים שזכו למוניטין - אי מיורקה מושך מבקרים במשך כל השנה. בקיץ המקום פופולרי במיוחד, אבל מספר העצום של החופים והכפרים הקטנים והמזמינים מאפשר לכל אחד למצוא כאן את פינת השלווה שלו.


כדאי להקדיש יומיים או שלושה לעיר פלמה דה מיורקה, בה ניצבים כמה ארמונות מרשימים ביותר, ולאחר מכן לנסוע בין החופים, עד שמוצאים את המקום שאתם נהנים בו הכי הרבה. הצפון הררי, הדרום שטוח ופורה בעצי שקד.

החופים המפורסמים ביותר במיורקה, קאן פאסטילה, ואל ארנאל צפופים בקיץ. כדאי להרחיק עד לקצה הצפוני של האי. לחופים היפים ביותר: קאלה דה סן ויסנטה השוכן שישה קילומטרים מצפון לעיר פולנצ'ה הוא אחד הטובים שבהם, עם צוקים מרשימים וחורשות אורנים.

כשעולים בפורט דה סוייה אל המוזיאון הימי, שנמצא על גבעה על הער, מתגלה נוף נהדר של המפרץ, של העיר ובעיקר ים כחול ואינסופי.

הכי נוח להגיע בטיסה שנמשכת 35 דקות עם אייר ברלין מברצלונה לפלמה דה מיורקה. הכי רומנטי: במעבורת מברצלונה לפלמה דה מיורקה.

הצעה לטיול בפלמה דה מיורקה 

האתר הידוע בעיר הוא קתדרלת לה סאו עם קמרונות בגובה 44 מטר.
עוברים בסיור רגלי דרך מה שהיה הרובע היהודי ומתרשמים מהמבנים והפינות הייחודיים לעיר.
ניתן  להקדיש זמן להיכרות עם העיר להתרשמות אישית וקניות כמובן.
מבבקרים בקסטל דה בלוור, המצודה העגולה היחידה בספרד. המבצר מוקף מגדלים ניצב על גבעה רמה וצופה אל הנמל, מסיירים בין חומות המבצר.


מלונות בפלמה דה מיורקה


לשכת התיירות של מיורקה שוכנת בפלמה
כתובת: Placa de la Reina 207012
טל' : 34-971-712216+מלונות מומלצים בפלמה דה מיורקה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה