יום שלישי, 21 בדצמבר 2010

ויצ'נזה איטליה

ויצ'נזה - עיירה מפורסמת במישור ההררי של Sette Comuni השייכת לפרובינציה של ויצ'נצה – Vicenza ובה מתחם גדול מאד לסקי מישור המהווה מוקד משיכה בעונת החורף לתיירים רבים. באתר ניתן להנות ממסלולים בכל רמות הקושי ולסוגי סקי רבים כמו סקי נורדי (הפעילות הספורטיבית העיקרית), סקי אלפיני , freestyle , החלקה אומנותית על קרח או החלקה במהירות, וגלישה עם מזחלות. משחקי ההוקי קרח שבאסיגו מפורסמים במיוחד וקבוצת ההוקי שלה זכתה בפרסים רבים ובגביע איטליה. האתר ערוך ומאורגן היטב והוא מציע מספר רב של פעילויות ספורטיביות לעונות החורף והקיץ, ורבים מאלופי הסקי האיטלקי נוהגים לבקר בו.


Booking.com מוצעים גם טיולי הליכה עם הקפקפים המסורתיים הנקראים צ'אספולה – ciaspole, רכיבה על סוסים, טיולי אופני הרים, הספורט החדש של סקי על דשא, כדורגל, גולף, שחיה ודאייה עם ובלי מנוע. עונת הסקי מתחילה בחודש דצמבר ונמשכת עד סוף חודשי האביב. ציוריות ומרשימות ביותר הן תחרויות כלבי המזחלות המתנהלות בחורף וכן תחרויות רכיבה על סוסים . אסיאגו עשירה בתרבויות ובמסורות והיתה מקום מעבר למספר רב של אוכלוסיות.

בעיירה ניתן עדיין לראות עקבות ממלחמת העולם הראשונה. בתי האירוח, המסעדות ומקומות הבילוי באתר ידועים באיכותם, ומי שאוהב במיוחד גבינות יוכל להינות ממוצרי החלב המקומיים וביחוד מגבינת אסיאגו המפורסמת. ויצ'נזה שוכנת במחוז ונטו בצפון מזרח איטליה, משמשת כמרכז לתעשיית התכשיטים והזהב במדינה וכלולה ברשימת ערי המורשת העולמית של אונסקו בזכות האדריכל אנדריאה פלאדיו, שהקים בעיר מספר מבנים בסגנו רומי. אם הולכים בעיר לאורך הרחוב הראשי בעיר המכונה על שמו אפשר להתרשם מהמבנים הללו, שהיפה והנחשב שבהם הוא התיאטרון האולימפי, שנבנה ב- 1580 ונחשב לתיאטרון המקורה העתיק ביותר באירופה.

כדאי לבקר גם בכנסייה הענקית של הר בריקו, המעוטרת בציורי קיר שהשתמרו היטב.

העיירה הציורית בסאנו דל גרפה המשתבחת בין השאר ביקבי הגראפה המקומיים, וכן וילות מפוארות שנבננו בעבור עשירי איטליה כמו כוילה גודי מ- 1542.

חצי יום סיור בעיירה הזעיר מארוסטיקה Marostica השוכנת על גבעה תלולה ומוקפת בחומה.

ויצ'נזה נמצאת במרחק של כשעת נסיעה ברכב או ברכבת מוונציה וכשעתיים ממילאנו.

מלונות מומלצים בויצנזה איטליה 

3 סיבות עיקריות לביקור בויצ'נזה: ארכיטקטורהמוזיאונים ועיר עתיקה 


מדריך ונציה | מוזיאונים בונציה | אטרקציות בונציה | סיורים בונציה | ונציה עם ילדים | ונציה חינם | תחבורה בונציה | פסטיבלים ואירועים בונציה | גלריות בונציה| תערוכות בונציה
מלונות זולים בויצנזה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה