יום ראשון, 20 בפברואר 2011

למה נופש בסלובקיה?


למה נופש בסלובקיה?

כל מה שרציתם לדעת על הרי הטטרה בפרט וסלובקיה בכלל, להיט התיירות העכשווי באירופה עם כל הסיבות הטובות והנכונות להיות יעד מועדף. שילוב של נופים מדהימים, הנראים כאילו נקלחו זה עתה מגלויות נוף, לצידם של אתרי ספאא מהטובים בעולם, עיירות ציוריות. מיקומה הגיאוגרפי של סלובקיה הוא שער לטיולים משולבים עם שכנותיה. רק שעת נסיעה מפרידה בין ברטיסלבה לוינה וביניהן אמצעי תחבורה למכביר.המדינה הצעירה מציעה נופים שנראים כאילו נלקחו מגלויות נוף, 40% משטחה מכוסה ביערות ירוקי עד וביניהם שזורים כאבני חן, אגמים כחולים, מרבדי דשא אינסופיים, הרים גבוהים, נהרות, מפלים, מערות ולצד כל אלה עיירות עתיקות וציוריות, מבצרים וטירות המתעדים את ההיסטוריה, לא רק של סלובקיה, אלא של אירופה בכלל.

רכס הרי הטטרה (במזרח סלובקיה) מהווה גבול טבעי בין פולין לסלובקיה, ורק 3 שעות נסיעה מברטיסלבה - הבירה. בחורף הרי הטטרה מציעים שפע פעילויות לספורט החורף - הסקי, כשהאתר המפורסם והטוב ביותר הינו JASNA.. המחירים זולים בהרבה ממחירי הסקי במערב אירופה.

בקיץ מזג האוויר מעולה ומתאים לטיולי ג'יפים, רפטינג, מסלולי רכיבה על אופניים, פארקי שעשועים ומים. רכבלים מובילים את התיירים הרבים לנקודות תצפית מרהיבות ביופיין - הרבה ירוק עם פריחה משגעת. בדרך מבקרים במערת נטיפים גדולה ומרשימה, בכפר אותנטי שהוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמי. בנוסף יש מאות אגמים ומפלים שוצפים ומרשימים - נוף שוויצרי במיטבו. מערת קרח מפורסמת, שייט ברפסודה, ולאוהבי שמירת הכושר אין ספור מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות. שמורת הטבע בהרי הטטרה מכונה "גן העדן הסלובקי".


עיר הבירה של סלובקיה ברטיסלבה, העיר נמצאת מרחק שעה נסיעה מוינה, וכשעתיים מבודפשט ומרכס הרי הטטרה, המכוסים יערות. הרעיון הוא לבלות בעיר העתיקה, לקפוץ לטיפולי ספא בעיירות באזור, ולעשות ימי טיול לווינה ולבודפשט הסמוכות.

לא רחוק מברטיסלבה נמצאת פיישטני עיירת ספא שחביבה על ישראלים. טיסה ישירה מקלה להגיע לברטיסלבה. ביקור בסלובקיה מומלץ טיול המשלב תיירות, טיולים בנוף מדהים, וספא.

אטרקציות תיירות בסלובקיה ברטיסלבהאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה