יום רביעי, 8 ביוני 2011

אטרקציות תיירות בורשה פולין

אטרקציות תיירות מרכזיות בורשה

כיכר השוק העתיקה (Rynek Starego Miasta)


כיכר השוק העתיקה היא אתר תיירות ציורי בורשה מוקפת בניינים צבעוניים ובמרכזה פסל משוחזר של בת הים האוחזת בחרב ומגן ומאחוריו אגדה על בת ים שעלתה מנהר הוויסטולה לעיר העתיקה ונלכדה בידי סוחר רשע. דייגי ורשה באו לעזרתה. הפסל הוקם כאות תודה והבטחה להגן על תושבי העיר ורשה.
פארק וארמון וילאנוב (Park w Wilanowie)


פארק וילאנוב, הוא פארק שלו ושקט, מרהיב ביופיו ובעל שטחים ירוקים. הפארק מאוד פופולרי בקרב התיירים, הוא ממוקם בדרום ורשה ושייך למתחם הכולל את ארמון וילאנוב, אשר היה בעבר משכנו של מלך פולין. בין הנוף המגוון בצמחיות שונות נמצא גם נחל טבעי, בו לשוט בו בסירה. בחודשי הקיץ נערכים קונצרטים של מוסיקה קלאסית במרפסת גן הוורדים.


הטירה המלכותית (Zamek Królewski)


הטירה המלכותית נמצאת בעיר העתיקה והיא בעלת חשיבות לאומית וערך היסטורי ותרבותי בפולין. בעבר היתה משכנה של משפחת המלוכה. במלחמת העולם השנייה נהרסה הטירה בהוראתו של אדולף היטלר, אך שוחזרה ב-1971. כיום היא משמשת כמוזיאון ומוצגות בה עבודות של ציירים פולנים. כמו כן, מתפקדת הטירה כמרכז תרבות ואמנות ואתר רשמי לעריכת טקסים ממלכתיים.מסלול הגבורה לאורך העיר העתיקה עובר מסלול הגבורה דרך נקודות ציון רבות הקשורות לשואת יהודי העיר - מכיכר השילוחים ועד לאנדרטה לזכר מורדי גטו ורשה. אבני זיכרון שחורות לאורך מסלול הגבורה, לזכר  הפעילים הבולטים בגטו, ביניהם יצחק כצנלסון ויאנוש קורצ'אק.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה