יום שני, 6 ביוני 2011

מסתורין וקסם ברומא התחתית איטליה

מסתורין וקסם ברומא התחתית איטליה


עולם עשיר מסתתר מתחת לרומא שאתה רואה מעל.  האם אתה מוקסם ארכיאולוגיה, סקרן לדעת את הלא מוכר? נמשך אל המסתורין והקסם? סיורים לרומא התחתית, אתה תתאהב במימד אחר של הבירה המפורסמת של איטליה בזמן שאתה נוסע מתחת לפני השטח ובחזרה בזמן "בעיר המקבילה" המתפשטת על פני קילומטרים. גלו את היופי והמונומנטים המחתרתיים של רומא.

סיור רומא מתחת לאדמה – סיור בקריפטת הקפוצ'ינים כנסיית סן קלמנטה ועוד כדי למצוא קטקומבות בואו לרומא, הקטקומבות הן מחילות קבורה תת-קרקעיות, המסודרות בפרוזדורים ואולמות אשר בקירותיהן חצובים קברים המכילים מצבורים של עצמות אדם. מאז המאה ה-9 המונח מתייחס גם לכל אולמות הקבורה התת-קרקעיים באיטליה ומחוצה לה.

בימי הביניים ידעו רק על הימצאות קטקומבות של נפטרים נוצריים. בעידן המודרני התגלו גם קטקומבות של נפטרים יהודים. מינוח זה מקובל היום לכל סוגי אולמות הקבורה התת-קרקעים. רומא הינה משכן לעתיקים ולגדולים מביניהם בעולם כולו, הקטקומבות משתרעות למרחקים של מאות קילומטרים מתחת לעיר וסביבתה. האיזור שימש כאחד הריכוזים המפורסמים של קטקומבות נוצריות ויהודיות, שכן היהודים והנוצרים בחששם לגורל שריפת המת מצד הרומאים, העדיפו לקבור את מתיהם מחוץ לעיר במערות תת קרקעיות תחת קרקע רכה. רוב הקטקומבות נמצאות תחת דרך אפייה, מבין הדרכים הראשונות והחשובות באימפריה הרומית.

הקטקומבות היהודית ברומא מעוטרות בציורי קיר צבעוניים המתארים סמלים יהודיים כגון: מנורות, כפות תמרים, עצי דקל וארונות קודש. הקטקומבות הנוצריות הינן העיקריות בעיר, ועומקן נע בין 6 ל-20 מטרים. מבין הקטקומבות היהודיות ברומא, ניתן לבקר בשתיים בלבד, ורק בתיאום מראש עם רשות העתיקות הממשלתית: וילה טורלוניה- (Villa Torlonia) , ויניה רונדניני- Vigna Rondanini)). הביקור מתאפשר ביום שני הראשון של כל חודש, לפי הזמנה מראש, ובקבוצה מוגבלת עד 16 משתתפים.


סיורים זמינים כל יום בשעה 10:00 נקודת מפגש: המלון שלך ברומא משך הפעילות: 3 וחצי שעות
מחיר סיור כולל: מדריך רשמי ו / או ליווי טיולים שפות: אנגלית, איטלקית, ספרדית, צרפתית, גרמנית, פורטוגזית ורוסית לא כלול במחיר הטיול: כרטיסי כניסה, תחבורה, מזכרות, תוספות אישיות, טיפים מדיניות ביטול: לא תוטל קנס על ביטול הזמנות להזמנת טיולים בכתב לפחות שלושה (3) ימים לפני מועד הנסיעה. אין החזר עבור ביטולים נוספים ואין הופעות. שמור זמן הזמנה: הוסף את כל הכרטיסים למוזיאונים ושירותים אחרים שאתה רוצה לתוך הסל שלך, ואז למלא את הטופס ולשלוח את הבקשה שלך.להזמנת אטרקציות ברומא איטליה Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה