יום ראשון, 5 ביוני 2011

טיולים משפחתיים בקראוון

טיולים משפחתיים בקראוון 


טיולים משפחתיים בקראוון הם הרפתקה מיוחדת במינה, שגם עולה פחות מכל צורת נופש אחרת בחו"ל. האפשרות היא לשכור קמפר המכונה גם מוטור הום או קראוון ולצאת לדרך. באירופה ובארצות הברית למדו מזמן על היתרונות של צורת החופשה, ויותר מעשה מיליון אמריקאנים משכירים מדי שנה רכב לטיול משפחתי.

כדאי להשכיר קראוון בגלל החוויה המשפחתית המיוחדת, על הנסיעה בטבע הקרוב, הנוף, ההרפתקאות, המפגשים עם טיילים אחרים מכל העולם, מיוחדים והרפתקנים והמחיר זול יותר מכל צורה אחרת של טיול. שוכרים רכב, מעמיסים את כל הציוד והמזוודות, מניעים וזהו. בקמפר יש הכל: מיטות, מטבחון ופינת אוכל מצוידים היטב, מקלחת עם מים שאותם מחממים בגז, ושירותים.

ברחבי אירופה ובצפון אמריקה יש חניונים מסודרים לכלי הרכב הללו, שבהם חונים ללילה או יותר בעבור תשלום. יש גם אזורים שבעליה מסבירים פנים ללא תשלום.

לילדים טיול מסוג זה מאוד מומלץ מאחר כשנוסעים עם הקפמר, הוא משמש כבית למשך כל הטיול יש הרבה יותר מקום להתנועע והרבה יותר אפשרויות לפעילויות, גם תוך כדי נסיעה.

קראוונים באמריקה - אתר אמריקני, עם הרבה מידע על ציוד, מועדוני טיולים, קטעי עיתונות העוסקת בנושא והפניות אל אתרים שמעניינים אנשים שמטיילים עם קמפרים, כולל פורומים וצ'אטים עם חובבי הנסיעות הללו, שמוכנים לנדב עצות.

קראוונים בצפון אמריקה ובקנדה, אוסטרליה ובאירופה, קראוונים בבריטניה אתר מצוין שכולל טיפים למטיילים, עם המלצות על חניונים טובים, פטנטים להתמודדות עם בעיות אופייניות.

כדאי לבדוק ולהכין מראש, את מיקום החניונים ואטרקציות תיירותיות. באירופה, נקבעת אכות החניונים לפי היקף השירותים המוצעים בהם ולפי גודל השטחים הציבוריים שבהם. בארצות הברית יש דירוג רשמי ומחיב שאפשר למצוא באתרי אינטרנט העוסקים בקמפינג, בהם ניתן לבחון מה יש בחניון, וגם להזמין מקום ולתכנן סיורים בסביבתו.

אפשר גם לצאת לטיול קמפרים מאורגן. יש חברות באירופה ובארצות הברית, שמתמחות בארגון מסעות כאלה, שבדרך כלל נמשכים מספר שבועות. לכל שיירה כזאת, שיוצאת בתאריך קבוע מיעד מסוים, יש מנהיג וצוות מדריכים. כל אחד מקבל נקודת מפגש יומית, נע ממקום למקום בקצב שלו וזוכה לאספקה סדירה של כלכלה ולטיפול מקצועי בכל הסידורים והתיאומים.

 הדקה ה- 90

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה