יום חמישי, 25 באוגוסט 2011

חופשה זולה בבית שכור

האירופאים כבר הפכו את זה מזמן לנוהג: כשיוצאים לחופשה שנתית, מפקידים את הבית בידי תיירים מחו"ל, ובתמורה מקבלים מפתח לביתם בארץ היעד. מלבד החיסכון הכספי הניכר, השהייה בבית אמיתי מציעה יתרונות שאין בבתי מלון ובנוסף הבית שלכם מאוכלס ומתפקד.

לפני שיוצאים להרפתקה יש לשאול את עצמכם האם המחשבה על זרים שגרים בביתכם מכניסה אתכם ללחץ.
ברגע שמחליטים מתחילים לחפש. באינטרנט אפשר למצוא מאות אתרים המתמחים בחילופי דירות. כדי להצטרף צריכים להעלות מספר תמונות או קטעי וידאו של הבית והסביבה, למלא שאלון ולקוות שיימצא מי שירצה להתחלף. בחלק מהאתרים תצטרכו להפקיד ערבות, כדי להבטיח פיצוי במקרה שייגרם נזק לבית בו שוהים. גם הדיירים בביתכם נדרשים לכך.
http://homeexchange.com/
http://homeless.co.il/planethomeless

הקפידו לברר מראש כל דבר שעשוי להיות חשוב לכם והפעילו את כל החושים - הקפידו לשוחח בטלפון, להחליף מונות ולהתיידד קצת, כדי שתוכלו להעריך אם הם אמינים ונחמדים, וגם כדי שלא תרגישו זרים לגמרי.

חשוב מאוד לנסח חוזה ולהפקיד לכלול בו ערבויות ופיצוי במצב של נזקים. ציינו בו כמה אנשים אמורים לגור בביתכם, מתי הם מגיעים ומתי עליהם לעזוב וכו'. בנוסף וודאו שפוליסת הביטוח שלכם על הבית כוללת כיסוי גם לנזקים שייגרמו כתוצאה משהותם של האורחים.

השאירו לאורחים מכתב ובו הוראות מפורטות לשימוש בבית. הפקידו להשאיר רשימה של מספרי טלפון שאליהם יוכלו לפנות בעת מקרה של משהו חריג.
 

חופשה זולה