יום ראשון, 28 באוגוסט 2011

דווקא עכשיו .... מצרים

הנילוס - שמקורותיו בלב יבשת אפריקה והוא זורם מדרום לצפון עד לשפך, בדלתא הענקית שלחוף הים התיכון, בין אלכסנדריה לפורט סעיד היה עור החיים של מצרים העתיקה, אחת התרבויות המפוארות בעידן העתיק. באורח מסורתי, בגדה המזרחית התהלו חיי היומיום והיא מלאה מקדשים אופיינים. הגדה המערבית נשמרה למלכים עם קבריהם.

עמק המלכים נמצא בגדה המערבית של הנילוס, מול העיר לוקסור. האתר שימש מקום קבורה מלכותי ונקברו בו עשרות מלכים. 64 קברים נתגלו בעמק חלק מהממצאים הועברו למוזיאונים ברחבי העולם.

עמק המלכות - מעט מאוד קברי נשים, פחות ציורי קיר ועבודות פיסול באבן. קברה של המלכה הפרעונית חתשפסות שנחשבה למלכה כריזמטית, הנהיגה משטר חזק ומסודר, בנתה ארמונות ומבצרים ובימיה לא נרשמו מלחמות. בחלק מהפסלים היא מופיעה בלבוש ובדמות גבר, עם זקן של עז, ייתכן שלהסתיר את זהותה הנשית. המקדש שלה הוא מהמרשימים שיש.

מקדש לוקסור - מקדש המוקדש לאל אמון גדול ומרשים, בכניסה ניצבים פסלים של פרעה כשהוא יושב בכסאו ואובליסק ענק. אולבסיק נוסף שהיה במקום הועבר לכיכר קונקורד בפריז.

מקדש קרנק ממוקם כ- 3 ק"מ מלוקסור והוא ענק, מורכב, מדהים ביופיו ובגודלו וללא ספק המפואר והגדול במקדשי מצרים, משתרע על שטח כ- 6000 דונם ושדרות של ספינקסים, אובליסקים ועמודי כותרת בצורת עלי פפירוס פתוחים מקבלים את פני המבקרים..

אסואן - העיר הכי דרומית במצרים, רבים מתושביה הם ממוצא נובי והיא היותר מודרנית ומערבית באזור כולו. יש בה כבישים רחבים, מדרכות, רמזורים ובתי מלון מפוארים. הסכר החדש מדהים אורכו 3600 מטר וגובהו 111 מטר והוא נחשב לאחד ממפעלי ההנדסה הגדולים בתולדות האנושות. אגם נאצר הנאגר מדרום לסכר נחשב לאגם המלאכותי הגדול בעולם.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה