יום ראשון, 28 באוגוסט 2011

ביטוח למטייל

כשעומדים לרכוש פוליסה לטיול, כדאי להצהיר על האמת ולא לקחת את הכי זולה כי בסוף היא יוצאת הכי יקרה. אם קורה משהו, החיסכון הזה עלול לעלות עשרות אלפי דולרים.

מצב בריאותי קיים: פוליסות רגילות למטיילים מתאימות לאנשים בריאים. הן לא מכסות בעיות או מחלות כרוניות. צעירים שסובלים ממחלות שונות צריכים להגיע להסכם עם חברת הביטוח או לרכוש פוליסה יקרה יותר, פוליסה רגילה לא מתאימה להם.

יש לבדוק האם הפוליסה מתאימה לפעילות שמתכננים. מי שמתכנן ספורט אתגרי כמו טיפוס הרים, באנג'י, צניחה חופשית צריך פוליסה אתגרית. חיילים משוחררים מקבלים פוליסות חינם מקופות חולים, אבל הן לא מכסות מצבים רבים. גם פוליסות החינם של חברות האשראי לא בהכרח מכסות הכל. לפעמים צריך להפעיל אותן טלפונית לפני שיוצאים מהארץ, ולפעמים הן פגות אחרי 45 יום.

יש לוודא שלחברת הביטוח באמת יש יכולת לחלץ או להביא רופא למלון. יש לוודא שהביטוח כולל פוליסת איתור, למקרה שהמטייל אבד או שהקשר איתו נותק. חשוב לוודא שאין הגבלה על סכום מסוים בחילוץ ממקום האירוע לבית החולים או הגבלה על שכר המנתח ועלות אשפו. בנוסף, חשוב לוודא שהביטוח כולל הטסה רפואית והמשך אשפוז בארץ.

כל הפוליסות, בכל החברות, מחריגות שימוש בסמים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה