יום ראשון, 28 באוגוסט 2011

תרמילאים ... הישמרו!

עשרות אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה לטיול ארוך בחו"ל. רובם צעירים בשנות העשרים לחייהם שרוצים לראות את העולם ולהתפרק קצת לפני שהם מתיישבים ומתבייתים. לפעמים ההרפתקה הזו נגמרת בשבר רציני.

באופן גס מדברים על כמה סוגים של הסתבכויות של ישראלים בחו"ל... תאונות תוך כדי טיול, כתוצאה מחוסר מזל או כתוצאה מזלזול בהמלצות או בהנחיות: מצב רפואי קשהף כמו מלריה או מחלת גבהים. בקרב מטיילים בהימלאיה התקף פסיכוטי בהשפעת שימוש בסמים וכן הסתבכות בפלילים.

לרוב התרמילאים יש תחושה שהטיול הוא הזדמנות יחידה חיים שלהם. יש להם חצי שנה שהם קרעו את התחת, עבדו וחסכו. כמו כן יצר ההרפתקנות מביא לתחרות שמביאה לתאונות. יש לדאוג לביטוח שמתאים לאופי הטיול. אם קורה משהו ואפילו כמה ימי אשפוז בחו"ל, יש לדאוג לקנות את הביטוח הכי מקיף שיש, בהתאם לאופי הטיול. וכמובן אם יוצאים לספורט אתגרי, יש לוודא שיוצאים עם חברות מסודרות ועם ציוד מתאים.

למטיילים יש לבדוק אם הרכב של החברה בו מטיילים נמצא במצב תקין ושמכיל הדלק מלא. במידה שיוצאים למקום כמו מדבר או ג'ונגל יש לוודא הימצאות של מכשירי קשר. כשמתנסים בספורט אתגרי יש לוודא שמדובר בחברה טובה. יש לעדכן מטיילים ישראלים נוספים במסלול אובטרק שאתם יוצאים ולציין את שם החברה שמפעילה אותו. יש לעדכן את ההורים כשיוצאים לטרק שיכול להימשך מעל המתוכנן או כשצפויות בעיות תקשורת כדי להפחית את המתח והחרדה אצלם.

הדקה ה 90 | אל על | גוליבר תיירות | איסתא | וואלה טורס | נופש ישיר

הדקה ה 90

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה