יום שני, 22 באוגוסט 2011

סיוט בחופשה חלומית בחו"למזוודה שלא הגיעה, טיסה שהתעכבה, מלון שלא הוזמן, הוצאות שלא נלקחו בחשבון - חלק מתקלות הכי מעצבנות שמתרחשות בנסיעה לחו"ל והורסות את החופשה החלומית.

חופשות מהוות הזדמנות לנוח, לראות עולם, לקחת פסק זמן ממרוץ החיים, אבל חופשה בחו"ל יכולה להסתיים פעמים רבות בעוגמת נפש כגון: עיכוב בטיסות, שירות לקוחות לקוי תקלות ונזקים בכבודה, קושי לבטל עסקאות, שינויים בלוחות זמנים ופערים גדולים בין הבטחות למימוש - הם הקשיים המרכזיים העולים מהתלונות.


טיסה מתעכבת
עיכוב בטיסה הוא נושא רגיש במיוחד, בייחוד בטיסות שכר. הדבר מתסכל במיוחד כשמזמן החופשה נגזלים ימים שלמים עקב הקדמה או איחור במועדי הטיסות. שאלת האחריות מורכבת, כשהנטייה של בתי המשפט במקרים של תביעה היא לקבל בסלחנות רבה יחסית שינויים בטיסות שכר בגלל מחירן הנמוך, שמגלם כביכול את הסיכון. כוח עליון קשה לחזות, אך עיכובים אחרים אפשר לעתים להעריך מראש. אפשר לוותר על טיסות בעונת החגים או בתקופת הקיץ ו/או לוותר על טיסות שכר.

מזוודה שלא הגיעה
קרע במזודה, אובדן תיק ואף כבודה שהגיעה ליעדה הלא נכון הם דברים שקורים וגורמים לתסכול ולנזק רבים. חפצים שנעלמו יהיה קשה לקבל חזרה, אך במקרה של פגיעה במזוודה ניתן לגשת בשדה התעופה לדלפק השירות ולהגיש תלונה על הנזק. חשוב להתלונן במקום ואם מגלים את הנזק בבית או במלון מתעדים את הדברים ופונים במייל או בטלפון לחברת התעופה. מומלץ להקפיד לנעול את המזוודות על מנת להימנע מאי נעימות מיותרת.

 זה לא המלון
אחת התופעות המתסכלות בחופשה היא להגיע ליעד ולגלות תקלות במלון, ברכב ההשכרה, מיקום שונה מהמתוכנן של המלון וכו'. על כן יש לבדוק ולקרוא היטב את האותיות הקטנות, המלצה מחברים ובני משפחה, בדיקה באינטרנט המדרגת את בתי המלון. חשוב מאוד לתעד את הדברים ואף לנסות לפתור אותם מיידית.

למי פונים ?
פעמים רבות צרכנים המבקשים להתלונן על בעיות בפני סוכן הנסיעות מופנים לגורמים אחרים בטענה כי הסוכן הוא רק גורם מתווך. בפועל נוצר מצב שבו בעיותיהם של צרכנים לא זוכות למענה. בפסיקה בנושא נקבע כי סוכני הנסיעות אינם יכולים להתנער מאחריותם לפתרון בעיות בהן נתקלו הצרכנים, וכי מוטלת עליהם האחריות לפעול באופן מקצועי ולנקוט בכל האמצעים  כדי שהצרכנים יקבלו את כל מה שהובטח להם.
הדקה ה 90 | אל על | גוליבר תיירות | איסתא | וואלה טורס | נופש ישיר

הדקה ה 90


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה