יום ראשון, 14 באוגוסט 2011

ברייסון סיטי, Byrson City צפון קרוליינה ארצות הברית

ברייסון סיטי, עיר הררית שלווה, הגובלת בפארק הלאומי הרי הסמוקי, עם חנויות ייחודיות, גלריות, לינה ומסעדות. סביב העיירה הקטנה הזו  יש גן עדן עשיר - רפטינג ו קיאקים על נהר Nantahala, שייט ודייג על אגם Fontana, טיולי רכבת עם נופים מדהימים של הרי הסמוקי,  ואופני הרים על שביל Tsali המפורסם. שייט באבובים, שבילים עבור רכיבה על סוסים, ו מפלים יפים מדהימים . העיירה נמצאת בחבל צ'ירוקי ובחצי צפון קרוליינה של הפארק הלאומי הרי הסמוקי הגדולים  וקרובים - רק שעה מערבית לאשוויל; שעתיים מגרינוויל / ספרטנבורג, נוקסוויל וצ'טאנוגה; ושלוש שעות משארלוט ומאטלנטה.
מוסיקה מקומית חינמית "Tunes on the Tuck" כולל מדשאה גדולה לאוהבי מוסיקה עם ביתן מקורה לאומנים. תיהנו לשבת ליד אחד שולחנות הפיקניק של הנהר, או להביא כיסא או שמיכה על הדשא. ערב רגוע הערב.  המקומיים והאזוריים כדי ליהנות מ bluegrass, סלטיק, מוסיקת הרים, מוסיקה החוף, רוק אנד רול ועוד. זוהי הזדמנות נהדרת ליהנות מהצלילים המקומיים תוך כדי ליהנות מהערב במרכז העיר היפה ברייסון. בכל יום שבת בערב מיוני עד אוקטובר.אגם פונטאנה Fontana הוא ייחודי במובנים רבים. שלא כמו רוב האגמים באזור, פיתוח החוף נשמר עד למינימום. יותר מ -90% מהאדמה מסביב לאגם נמצאת בבעלות שירות הפארקים הלאומיים או שירות היערות האמריקאי. מפות של אגם זמינים בחנויות דיג המקומיים.  לשוט על אגם Fontana יש נקודת מבט ייחודית של הרי סמוקי פארק לאומי. במקומות שונים הנוף הוא ללא הפרעה מן האגם לרמה העליון של כיפת Clingmans Dome, הפסגה הגבוהה ביותר של הפארק.  ישנן מספר מרינות פרטיות שבהן ניתן לשכור סירה, או לשוט בסירה משלך באגם.  שירות הסעות מוצע לנשר קריק ו לוז קריק - שני אתרי החוף הצפוני שבו אתה יכול לבלות  דייג, שייט, טיולים, חקר ו קמפינג בפארק הלאומי.

סכר פונטאנה  Fontana עצמו הוא פלא הנדסי. כאשר הושלם בנובמבר 1944 כדי לייצר חשמל עבור תעשיות במלחמת העולם השנייה, הסכר בגובה 480 מטר הפך הגבוה ביותר במזרח ארצות הברית והרביעי במדינה. הסיפור על מוצאו מוצג באופן אפקטיבי במרכז המבקרים סכר פונטנה (פתוח באמצע אפריל עד נובמבר, 09:00 - 17:00, מדי יום). שביל האפלצ'ים 2,147 קילומטר חוצה סכר Fontana ומספק נוף יפה של האגם ואת תחנת הכוח.

מידע נוסף באתר הרי הסמוקי הגדולים
Save on your hotel - hotelscombined.co.il


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה