יום שני, 5 בספטמבר 2011

וינה אוסטריה - מידע כללי

לשכות התיירות העירוניות
בלשכות התיירות אפשר לקבל ללא תשלום חומר לעזר בימי השהות בעיר. בשיא העונה, אם מתקשים למצוא מקום לינה, פקידי לשכות התיירות מסייעים במציאת חדר במלון או בצימר. לשכת התיירות נמצאת ליד בית האופרה במרכז העיר במדרחוב קרנטנר Karntner מס' 38. באולם הנכסים בנמל התעופה מצויה גם לשכת התיירות. נמל התעופה הוא נוח וידידותי וקל מאוד להתמצא בו. מידע ושירות הזמנת חדרים מציעות גם הלשכות בתחנת הרכבת המרכזית מערב וכן בתחנת הרכבת המרכזית דרום.תחבורה
תחבורה ציבורית בוינה אוטובוסים, חשמליות, רכבת מהירה ורכבת תחתית. כל סוגי רכב אלה נקיים, זולים ומקפידים על קיום לוח זמנים מדויק. הכרטיסים טובים לכל סוגי התחבורה הציבורית. מסלוליהם מסומנים במפה שאותה מקבלים חינם בלשכת התיירות. נהיגה ברכב פרטי המהירות המותרת היא 50 קמ"ש אסור לצפור ולחשמלית תמיד יש את זכות הקדימה, קיים קושי רב במציאת מקומות חניה במרכז העיר ולכן יש להיעזר בחניונים פרטיים שרבים מהם תת קרקעיים. הכי מומלץ להתשמש במרכז העיר בתחבורה ציבורית.

כרכרות
דרך נעימה ורומנטית להכיר את העיר העתיקה היא באמצעות נסיעה בכרכרות רתומות לסוסים. הכרכרות הן השריד הנייד האחרון המזכיר את קסם ימי וינה העליזים. כרכרות העץ מצועצעות ומקושטות וגם הסוסים מקושטים בכל מיני. התענוג אינו זול.

פסטיבלים
אירוע קבוע הוא הקונצרט של התזמורת הפילהרמונית המהוללת של וינה בערב ראש השנה האזרחית. התזמורת מופיעה ב Musukuverein בעל שני האולמות האחד "אולם הזהב" המפואר. נשף גאלה המפואר מתקיים לרגל השנה האזרחית באולם הנשפים בארמון הופבורג, כיכר הלדן. הפסטיבל הבינלאומי של וינה נערך מאמצע מאי עד אמצע יוני, והוא נחשב לאירוע התרבותי הראשון במעלה העיר. הפסטיבל כולל תוכנית אמנותית מקיפה, המתקיימת בכמה תיאטראות, כנסיות ואודיטוריומים בכל רחבי העיר. בקיץ המוסיקלי של וינה בחודשים יולי-אוגוסט, מתקיימים מופעי קונצרטים בבית העירייה, בארמון שנברון. פסטיבל הקולנוע מתקיים בחודש אוקטובר ואילו הפסטיבל ליצירות שוברט נערך מדי שנה באוקטובר.

וינה 13 בנובמבר עד 24 בדצמבר. בתקופה הזאת צצים להם בערים של אירופה שווקים של חג המולד. אבל אלה  שמתקיימים בוינה ובמיוחד אלה שברחבת בית העירייה וברחבת ארמון שנברון נחשבים ליפים שבהם.

כאן אפשר לקנות מתנות, צעצועי עץ לילדים, עבודות יד, דברי מתיקה ומזכרות וכמובן ליהנות מפונץ' חם ולצדו נקניקיות בשרניות נוטפות שומן.

אטרקציות תיירות מרכזיות בוינה
כיכר סטפאן שהיא הכיכר המרכזית בלב העיר העתיקה. מהכיכר נפתח מדרחוב קרנטנר, המדרחוב הידוע והיוקרתי ביותר בעיר. הוא מגיע עד בית האופרה ולקראת קצהו נמצאת לשכת התיירות העירונית. בסמוך לבית האופרה חולף רחוב הטבעת, המקיף את מרכז העיר, ובעל שמות נפרדים בקטעיו השונים. ליד בית האופרה רחו' אופרנרינג. לצידי רחוב זה מצויים מוזיאונים, פארקים, בית הפרמלנט, בית העירייה והתיאטרון הלאומי. מרחוב זה אפשר להגיע לרחוב הקניות של העיר מאריאהילפר.
אתרים המרוחקים במקצת ממרכז העיר - ארמון שנברון, הפראטר לונה פארק, וגרינצינג אזורי פונדקי היין. מכיכר סטפאן יוצא מדרחוב מרכזי בשם גראבן וממנו מתחיל מדרחוב שלישי קוהלמרקט המסתיים בכיכר מיכאלר היפה. מכיכר זו נכנסים לארמון הופבורג ששימש כמקום משכנם הרשמי של הקיסרים לבית הבסבורג.


מלונות מומלצים בוינה
3 תגובות:

  1. איך הדרך הכי טובה להגיע משדה התעופה למרכז העיר

    השבמחק
  2. מאד קל להגיע משדה התעופה למרכז וינה בעזרת הרכבת שנקראת Cat. התחנה נמצאת ממש מחוץ לאולם קבלת הפנים כשמגיעים לשדה"ת. הרכבת יוצאת כל חצי שעה והנסיעה לוקחת כרבע שעה-עשרים דקות עד שמגיעים לתחנה המרכזית

    השבמחק