יום רביעי, 7 בספטמבר 2011

חופשה בבית שכור


חופשה בבית שכור היא חופשה שלווה, טובלת בטבע ובפעילות גופנית שתואמת את הסביבה: שייט, טיפוס הרים, רכיבה על אופניים, משחק גולף או ספורט דייג. זו חופשה שמאפשרת להיטמע בחיי הכפר: ללגום בפאב השכונתי, לנשנש במסעדות מקומיות, לקנות יין וגבינה במכולת או במעדנייה.

מי שמוצא קסם בחופשה רגועה, מוזמן להתעניין מאחד בתי הנופש הפופולאריים מאוד בארצות הים התיכון כמו יוון, קפריסין, איטליה, צרפת, ספרד ופורטוגל. באירופה המרכזית - גרמניה, אוסטריה ושוויץ ובשנים האחרונות גם במדינות מזרח אירופה: צ'כיה, רומניה, קרואטיה, הונגריה ועוד. גם בבלגיה ובהולנד ניתן למצוא בתי נופש להשכרה.

ישנם ארבעה סוגי בתים עיקריים: טירות וילות גדולות ומפוארות, בתים צנועים יותר - רובם מפנקים ומעוצבים, דירות נופש בבתי דירות וחוות חקלאיות. המחיר נקבע מגודל הבית מהיוקרה מהמיקום ומהפרטיות.

בתי הדירות הוסבו בדרך כלל ממגורים לתיירות או שנבנו כקומפלקס תיירותי. הדירות כוללות ריהוט פשוט, לתחושה של שכונה צפופה ולא תמיד שקטה, לדירות שני חדרים + מטבח.

דירות נופש בחוות חקלאיות אופייניות באיטליה, אוסטריה וקפריסין. מדובר בחוות פעילות. הדירות כוללות ריהוט ולציוד פשוטים.

הטירות שימשו בעבר כבתי אצולה, הווילות והבתים הגדולים שייכים בדרך כלל לעשירים, נבנו למטרה זו או שבעליהם היגרו למדינה אחרת ומשכירים את הנכס. הטירות כוללות ריהוט יוקרתי ומעוצב, לגינות מטופחות, למתקני חדר כושר וג'קוזי וכמובן לבריכות שחייה. לעתים הבית המרשים מחולק למספר יחידות נופש ומתקניו משמשים גם נופשים אחרים. וילה כזו יכולה להתאים למשפחה מורחבת או לכמה זוגות.

שכירת הבית מתאימה לחובבי שקט וטבע. השוכרים צריכים להגיע אל הבית ולשהות בו ללא עזרה. זה כיף אבל לפעמים קצת אתגרי. בסידור יש יתרונות למשפחות עם ילדים, או לכמה זוגות. שוכרי הבית זקוקים למכונית שכורה ולמפות עדכניות. הפרטים שכדאי לבדוק לפני ההזמנה: אמינות החברה, גובה דמי הפיקדון, צריכת חשמל, מה כולל המטבח, מגבות, איש קשר במקרה תקלה ולברר אם יש בסביבה מסעדה וחנויות למצרכים בסיסיים. כביסה? בריכה? מזגן?אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה