יום שני, 5 בספטמבר 2011

אטרקציות תיירות בסלוניקי

סלוניקי, המטרופולין הצפוני של יוון, היא עיר נמל חשובה, שבשנים האחרונות קורצת מאוד לתיירים בגלל אתרי הטבע הנמצאים בקרבתה.אטרקציות תיירות מומלצים בסלוניקי

ההעפלה אל הקסטרו, מצודה קדומה הנמצאת ברובע העתיק, לתצפית על העיר החדשה ומפרץ תרמיקוס, היא תחנת חובה בסיור בעיר. משם יורדים לטייילת ניקיס היפהפייה הנמתחת לאורך חוף הים ואזור נמל. בשולי הטיילת ניצב מגדל הלבן , שנבנה במאה ה- 16 ושימש ככלא העותומני. הליכה קצרה מהמגדל לכיוון קו המים מובילה לפסלו הענק של אלכסנדר מוקדון הרכוב על סוס. מרחק דקות הליכה ספורות משם שוכן המוזיאון הארכיאולוגי, הנחשב לאחד המובילים באירופה. תמצאו שם ממצאים מקברי מלכים, בהם פיליפוס השני, אביו של אלכסנדר מוקדון, ובהם כמויות מדהימות של זהב בצורת מסיכות, כתרים, טבעות, סיכות ו פסלונים, כולם מעשי ידי אומן.

אטרקציות תיירות באזור סלוניקי

מטאורה היא תופעת טבע ייחודית מהמקומות היפים ביוון, במחוז תסליה, מרחק שלוש שעות וחצי נסיעה מסלוניקי. הדרך לשם יפה - מצפון האולימפוס, משכנם של האלים במיתולוגיה היוונית וכמעט לכל אורכה, זורם נהר האניפיאה השוצף. נקודת כניסה מוכרת לעמק היא עיירה קלמבקה, הנמצאת למרגלות המטאורה, שברחובה הראשי פזורים אין ספור בתי מלון ובתי הארחה קטנים, מסעדות, בתי קפה וטברנות. הטיפוס למטאורה מתחיל מהכפר קסטרקי, לא הרחק משם.
מטאורה בנויה משישה עמודי סלע עצומים, תלולים וחלקים, המזדקרים מלבו של העמק הפורה. בידודו של האזור והנגישות המוגבלת לראשי הצוקים, עודדו במהלך ימי הביניים את הקמתם של מנזרים וכנסיות. הכניסה לכנסיות היפות אפשרית וכדאי לבקר ולהשקיף מהן במבט פנורמי על נופיו היפים של עמק תסליה והרי הפינדוס.

חלקידיקי הוא אי במרחק כשעה וחצי נסיעה מסלוניקי נראה כמו שלוש אצבעות אל הים האגאי. האצבע הראשונה נקראת קסנדרה, היא קרובה לסלוניקי ונחשבת למיושנת ולמתוירת מכולן. יש בה בתי מלון, טברנות ומועדוני לילה, ובחופיה קיים היצע מרשים של פעילויות ספורט ימי. באצבע המזרחית, הנקראת על שם ההר הקדוש אתוס, ממוקמת רפובליקה נזירית אוטונומית מאז המאה ה- 11, המשמשת כמשכנם של נזירים. מותרים לכניסה לאזור רק גברים - שייט יוצא מהעיירה אורנפוליס, יוביל אתכם לאורך חופיה של אתוס, תוכלו להתרשם גם מהחוויה הנזירית של הטיול. האצבע האמצעית סיטוניה היא הררית, מיוערת, תלולה ומפורצת מכולן ובו יש גם בתי מלון וכפרי נופש.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה