יום שבת, 10 בספטמבר 2011

גלאט כשר בחו"ל


גלאט כשר בחו"ל 

אם אתם דתיים, שומרי מסורת או מקפידים על כשרות, לא קל לכם לטייל ברחבי העולם. במדינות רבות קשה להשיג מזון כשר, שלא לדבר על מסעדה טובה הנמצאת בהשגחת רבנים. קשה במיוחד מצבם של אלה המקפידים על כשרות של רב מסוים או עדה. אלה ייאלצו לנסוע רק לאותם מקומות שבהם ניתן למצוא מזון המצוי בהשגחה המיוחדת, לקחת לדרך שימורים או פשוט לוותר על הנסיעה.

לאן אפשר בכל זאת לנסוע? לארצות הברית, כמובן בה נמצא קהילה יהודית גדולה שבה גבוה שיעור שומרי המסורת, הדתיים והחרדים מכל הזרמים. בארצות הברית קל גם למצוא מוצרי מזון מישראל, ברשתות שיווק או בחנויות מכולת בשכונות יהודיות מובהקות. קהילות יהודיות גדולות יש בערים ניו-יורק, לוס-אנג'לס, קליוולנד, בוסטון, שיקגו ועוד.
גם אירופה היא אפשרות סבירה לדתיים: קהילות יהודיות גדולות שבהן פועלות מסעדות כשרות לא מעטות יש גם בצרפת (בפריז ובמרסיי), בפריז יש למעלה ממאה מסעדות וחנויות שבהן ניתן למצוא מזון כשר.  בבלגיה (אנטוורפן), בבריטניה (לונדון, מנצ'סטר).

מי שאיכות הכשרות חשובה לו, חייב לבדוק אישית תחת איזו השגחה נמצאת המסעדה. קחו גם בחשבון, מסעדה שהיתה כשרה אתמול, עלולה לאבד את הכשרות שלה בשבוע או בחודש הבא, לעבור להנהלה אחרת וכו'.

עוד דברים שחייבים לבדוק לפני שטורחים להגיע למסעדה בקצה השני של העיר: כתובת מדויקת, איך מגיעים, מהן שעות הפתיחה והמחירים. כדאי גם לבדוק האם מבצעת המסעדה משלוחים לבתי המלון מאחר ואורחים רבים נוהגים להזמין למלון ארוחות מוכנות בערב שבת.

מידע על מסעדות כשרות או מקומות שבהם ניתן לקנות מוצרי מזון כשרים אפשר לקבל במשרדי הקהילה היהודית בכל עיר ובבתי הכנסת. האתר המעודכן בנושא הוא Shamash אפשר למצוא שם פרטים על מסעדות, מינימרקטים שבהם מוכרים אוכל כשר, מקומות לאכול בכל מדינה בעולם, ועוד מידע הקשור ליהדות ברחבי העולם.

לתנועת חב"ד יש סניפים כמעט בכל פינה בעולם, והם משתדלים מאוד שלא להשאיר יהודי ללא ארוחת שבת כשרה.


Save on your hotel - www.hotelscombined.com
מלונות מומלצים בהודו

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה