יום שישי, 9 בספטמבר 2011

כן... גם מסוכן בחו"ל

המטה של הלוחמה בטרור מפרסם באופן קבוע "אזהרות מסע" שהן המלצות להימנע מביקור או שהייה במקומות מסוימים בגלל איומי טרור. האזהרות האלה מתחלקות לשני סוגים: אזהרה כוללת, שהיא המלצה להימנע בכלל מכניסה למדינה, ואזהרה חלקית המלצה להימנע מביקור באתר מסוים אזור או חבל ארץ.

האזהרות האלה גם מדורגות, החל באיום ממשי גבוה, שהוא למעשה קריאה לא לבקר כלל במדינה מסוימת או לצאת ממנה לאלתר אם אתם בדיוק שוהים בה ועד לאיום פוטנציאלי מתמשך שהוא המלצה להימנע מביקורים לא חיוניים במקום מסוים.

משרד החוץ מפרסם המלצות ליוצאים לחו"ל, המתעדכנות בקביעות. אלה כוללות אזהרות המבוססות על הערכות מצב של מומחי המשרד ונציגי המדינה בחו"ל, והן לא מבוססות בהכרח על איומי טרור אלא על ניתוח המצב הפוליטי באזורים שונים בעולם, ואיתור מקומות מתוחים או בעייתיים.

באותו אתר מפרסם משרד החוץ גם מידע כללי על מבחר מדינות לטובת מתכנני הטיולים. באל סלבדור לא מומלץ לטייל ברגל אחרי רדת החשיכה, לא להסתובב עם חפצי ערך ברחובות, לא להיכנס לעיר התחתית בגלל פשיעה אלימה, ולא לעלות למוניות העוצרות ביוזתן. בברזיל קשה מאוד מי שדובר עוד שפה מלבד פורטוגזית לכן מומךץ להכין רשימת טלפונים חיוניים. בגיאוגריה יש להישמר מאוד מפני שודדים, כי הם אלימים ולא מסתפקים רק בכסף אלא נוטים לתקיפה קשה.

משרד הבריאות עוקב גם הוא אחר הנעשה במדינות העולם, ומדי פעם מזהיר מפני מגפות או מחלות שעלולות לקלקל את הטיול. באתר תוכלו למצוא גם הנחיות כלליות להתנהגות באזורים שונים בחו"ל למניעת מחלות, אזהרות על צריכת מים ומזון, חיסונים הנדרשים ביעדים שונים ורשימה של מרפאות שאפשר להתחסן.

מידע נוסף ומפורט אפשר למצוא באתר של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות, המנפיק באופן קבוע מידע למטיילים בעולם. באתר של רשת למטייל אפשר למצוא עדכונים בנושאים שונים הרלוונטיים לתכנון הטיול ובהם אזהרות מפני מזג אוויר בעולם.


הדקה ה 90 | אל על | גוליבר תיירות | איסתא | וואלה טורס | נופש ישיר

הדקה ה 90

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה