יום שבת, 24 בספטמבר 2011

מקדוניה איפה זה בכלל ?

מקדוניה מדינה קטנה שוכנת בחלקה הדרומי של יוגולסביה וגובלת בבולגריה במזרח, באלבניה במערב, ביוון בדרום ובקוסובו בצפון. מקדוניה נחשבת לאטרקציה תיירותית, נופיה עוצרי נשימה ויש בה פלאי טבע מהיפים בעולם כמו אזור האגמים העתיק באוחריד Ohrid שבדרום המדינה, יערות מרשימים, בעלי חיים נדירים, הרים ייחודיים שפסגותיהם נישאות לגובה של 2700 מטר. מעיינות מתוקים, והיסטוריה כנסייתית מרתקת.
סקופיה Scopje היא הבירה והעיר הגדולה ביותר. העיר העתיקה, השוק הצבעוני והמוזיאון לאומנות מודרנית הם אתרי תיירות מומלצים לביקור.


ביטולה Bitola היא העיר השנייה בגודלה שוכנת ליד הרקליה, עיר עתיקה מהשמורות באירופה. העיר היתה בעבר מרכז קבלי חשוב ביהדות. בביטולה ניתן לבקר בבית הקברות היהודי הישן, שחלק ממצבותיו נותצו.סטרוגה Struga היא עיר מקדונית עם מדרחוב מעוצב בשיש וחיי לילה תוססים. וצה אותה נהר הדרין השחור. חלק ממעיינות אגם אוחריד הנובעים באזור, אינם נשפכים למי האגם אלא זורמים החוצה.אוחריד Ohrid עיר יפהפיה השוכנת על הגדה המזרחית של אגם אוחריד Ohrid Lake יש בה רחובות צרים, ארכיטקטורה מיוחדת, טיילת הומה, מדרחוב עם בזאר טורקי, קתדרלות ואנדרטאות, ברים ומועדוני לילה.הכנסייה הקטנה של קלמנט הקדוש St. Clement`s Church באוחריד היא אתר חובה לחובבי אומנות. בעיר העליונה הולכים משער החומה ועולים אל המצודה של סמואל. במקום נמצא גם תיאטרון רומי, מוקד האירועים מתקיים בקתדרלת סנט סופיה Cathedral Church of St. Sofia.

אגם אוחריד נחשב לגדול בבלקן. ונוצר בעקבות תנודות קרקע ורעשי אדמה. באגם עצמו רוחשת פעילות תת קרקעית של מעיינות נובעים. בעלי חיים שקיימים באזור האגם הם ציפורי מים, סרטני מים מתוקים, דגי אכריצה, צלופחים ושפע של צמחים.

פארק הלאומי גליצ'יצ'ה Galicica National Park אחד משלושת הפארקים הלאומיים של מקדוניה ובשמורת מברובו, שבה כאלף סוגים שונים של עצים וצמחים. ובין העצים שפע בעלי חיים - זאבים, דובים, איילים וחזירי בר.

הדקה ה 90

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה