יום ראשון, 18 בספטמבר 2011

אטרקציות תיירות בפראג

השעון האסטרונומי
שעון מכני יפהפה שנבנה בשנת 1410 על קיר, שלימים הפך להיות בית העירייה הישן של פראג. השעון האסטרונומי אינו מדויק במונחים מדעיים הידועים כיום, אבל כשהוא נבנה היה זה כדי להורות את השעות, הימים ועונות השנה. כיום הוא משמש אטרקציה תיירותית, ובכל שעה עגולה יוצאות מחלונותיו העליונים ארבע דמויות לסיבוב הופעות קצר. מדריכי התיירות מספרים שהדמויות משקפות את שלושת חטאי התאווה ומלאך מוות אחד, המחזיק בידו שעון חול.

הרובע היהודי
הרובע ממוקם בלב העיר העתיקה של פראג. בבעבר, ניהלו בו היהודים מערכת מוסדות אוטונומית, כולל עירייה, משטרה, מכבי אש ובתי מדרש, בתי כנסת ובתי קברות. כיום הרובע הוא קומפלקס של מבנים ואתרים מתקופות שונות, שכולם נמצאים תחת המוזיאון היהודי. בבית הכנסת נמצא פסל "הגולם מפראג" אותו יצר המהר"ל כדי להילחם בעלילות דם הנוצריות.


התיאטרון השחור
ופע מקסים של התיאטרון השחור ז'נאר הצגות המתרחש באמצעות תאורה אולטרא סגולית על רקע שחור. באמצעות ידיים אנושיות של מפעילים מוכשרים, נוצר  מופע מרהיב של אפקטים צבעוניים שלו גם תוכן משעשע, מרתק ומקסים. המופעים מוצגים באולמות קטנים ברחבי העיר. כיוון שמקומות הישיבה לא מסומנים כדאי לקנות את הכרטיסים במשרדי הכרטיסים בעיר או בתיאטרון עצמו ולהגיע למקום כחצי שעה לפני ההופעה.


שייט בנהר
מתחת לגשר קארל נמצא אחד ממעגני הסירות מהם אפשר לצאת להפלגה בנהר הוולטאבה. משיט הסירה, לבוש כמלח, מחלק בירה וארטיק לקינוח והסבר על הארכיטקטורה מסביב, הנסיעה היא חוויה נעימה.

תחבורה
פראג צפופה מאוד, ונסיעה במכוניות פרטיות בכבישי העיר היא משימה כמעט בלתי אפשרית. גם נסיעה במוניות מזדמנות אינה מומלצת, שכן ברבות מהן מפקיעים הנהגים מחירים. העיר מרושתת בתחנות מטרו, בקווי חשמליות ואוטובוסים, ובכל מלון או תחנת מידע ניתן למצוא מפה ומידע מפורט על תחנות ומסלולי נסיעה. אפשר להצטייד בכרטיס נסיעה משולב באחד מאמצעי התחבורה, ואפשר לקנות כרטיס כזה הכולל גםכניסה חופשית למוזיאונים ולגלריות. נקודות מכירה בתחנות המטרו הגדולות, בבתי המלון, בדוכני העיתונים ועוד. אם בכל זאת מעדיפים מונית כדאי להזמין את שירותיהן של חברות מוכרות, או כאלה שממליצים עליהן במלון.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה