יום שבת, 10 בספטמבר 2011

בלונדון הייאוש נעשה יותר נוח
אטרקציות תיירות בלונדון 
חברת התחבורה הציבורית של העיר מפעילה קו "סובב לונדון". בסיור הנמשך כשעתיים, תוכלו לצפות מבעד לחלון האוטובוס בחלק גדול מהאתרים החשובים של בירת אנגליה, כמו מארבל ארץ', אלברט הול, בית הפרלמנט, מצודת לונדון, ווסטמינסטר אבי, כיכר טרפלגר ועוד.
מי שמעוניין להאריך את הביקור, מומלץ לו לבקר בארמון באקינגהאם בן 300 החדרים, שמשמש ביתה של המלוכה מאז ימי המלכה ויקטוריה בשנת 1837. ברחבה שלפניו נערכים חילופי המשמרות של המלכה.
הפלרמנט הבריטי מצוי במה שהיה פעם ארמון ווסטמיניסטר. הלורדים היו הראשונים שבאו לשכון במבנה הנוכחי. מצפון לבית הפרלמנט נמצא מגדל השעון המפורסם, הידוע יותר בכינוי ביג בן. אתר נוסף ששווה ביקור הוא כנסיית וסטמינסטר, שנבנתה לפני 900 שנה. מדובר במבנה הגותי הגדול ביותר באנגליה, וקבורים בו רוב מלכי בריטניה. ומי לא ממש מתחבר למבני ציבור וכנסיות עתיקות, מוזמן לסיטי אוף לונדון, ריכוז של גורדי שחקים, ביניהם הבית הגבוה ביותר באנגליה מגדל נאטווסט בן 52 הקומות. במקום נמצא גם הגילדהול, בית העירייה שנבנה כבר במאה ה 15.
ביקור חובה גם בטאואר, אותה מצודה שבנה ויליאם הכובש לפני 900 שנה על גדת התמזה ובה התרחשו לא מעט מפרקי ההיסטוריה המפורסמים של הממלכה הבריטית. לשוחרי האומנות מצפה ביקור מענג במוזיאון הבריטי הכולל את מוזיאון האדם ומוזיאון ההיסטוריה של הטבע. מוזיאון ויקטוריה ואלברט, גלריה טייט והגלריה הלאומי. חלק בלתי נפרד מכל טיול ללונדון, הם הפארקים המרהיבים של העיר. כדאי להתייצב בימי ראשון בפינת הנואמים ליד מארבעל ארץ' בהייד פארק.Booking.com

קניות בלונדון
לונדון היא ללא ספק בירת הקניות העולמית. מרכזי הקניות הבולטים הם אוקספורד סטריט, בונד סטריט, רג'ינט סטריט, פיקדלי, נייטברידג', קובנט גארדן וקאנסינגטון, היי סטריט וקרנבי סטריט לאופנת הצעירים. חשוב לזכור שבבריטניה יש מס בשיעור של 15 אחוז לפחות על מרבית המוצרים. אפשר לשלוח את המוצר לישראל או לחילופין להצטייד בחנות בטופס אותו יש להציג לשלטונות המכס בעת היציאה מנמל התעופה. שירות מיוחד לחובבי הקניות מציע אוטובוס המחבר את הווסט-אנד לרחובות הקניות שבמרכז העיר. מי שמתנגד באופן עקרוני לחנויות כל-בו גדולות, יכול לבקר בשווקים צבעוניים עם מבחר עצום של מוצרים במחירים מצחיקים. השווקים המומלצים הם פוטובלו, קמרן פאסאג', קובנט גארדן ואחרים.

בילויים בלונדון
בילוי בלונדון משמעו קודם כל הליכה לתיאטרון. ברחבי העיר מהווסט-אנד ועד לתיאטראות במרכז מוצגים מחזות מהרפטואר הקלאסי ועד הנועז ביותר. התיאטרון הלאומי הבריטי מעלה מחזות בשלושה אולמות בבניין שלו בצידו הדרומי גשר ווטרלו. הלהקה השייקספירית המלכותית מעלה מחזות במרכז בארביקן. התיאטראות המסחריים מעלים שורה ארוכה של מחזות, שחלקם מוצג שנים רבות. סוכנויות הכרטיסים גובות עמלה וגם שוערי בתי המלון יכולים לסייע בנושא.

Save on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה