יום רביעי, 7 בספטמבר 2011

מתי נוסעים לתאילנד ?

מתי נוסעים לתאילנד ?

מבחינת מזג האוויר, התקופה הטובה ביותר לטייל ברוב חלקי תאילנד היא בין נובמבר למרץ - אלו חודשים פחות גשומים, ועדיין לא כל כך חם. הטמפרטורות בדרום יותר מתונות, כך שכאשר שאר תאילנד בוערת מחום בין אפריל ליוני, אפשר תמיד לברוח דרומה.

בצפון תאילנד הכי נעים לטייל בין אמצע נובמבר לתחילת דצמבר, או בפברואר, כאשר מתחיל להתחמם מחדש. אם אתם מתכננים לשהות בבנקוק, שם חם מאוד באפריל ואילו באוקטובר גשום שני החודשים הגרועים ביתר, מבחינת מזג האוויר לבקר בבירת תאילנד.

בין ים גורדי השחקים והנהר משתרע הרובע הישן של העיר, ובו שכיות החמדה שלה. בנקוק היא הבירה הרביעית של ממלכת סיאם ההיסטורית, ויש בה אוצרות אדריכליים ודתיים שלא ייאמנו. מדהים מכולם הוא ארמון המלך הישן, ובו מקדש בוהדה הברקת.

פסל הבודהה שסביבו בנוי המקדש אינו עשוי ברקת אמיתית, אלא אבן ירקן, אבל הקומפלקס האדריכלי שסביבו הוא הדבר האמיתי. סטופות מכוסות זהב, פסלי ענק של מפלצים מחודדי ניבים, עטורים אלפי מראות זעירות, אסתטיקה שניתן למצוא אותה רק כאן - חלום של מזרח רחוק.

התעלות החוצות את רובע תנובורי שמעבר לנהר הם מראה משובב עין, דמיינו לעצמכם שייט רוגע בין בתים בנויים על כלונסאות ומקדשים שכונתיים מתוקים. מתברר, שלא חסרים בבנקוק מפלטים מן ההמולה שברחובות.

חודשי השיא של ענף התיירות הם נובמבר, דצמבר, פברואר, מרץ ואוגוסט, ולא מעט מבקרים מגיעים גם בינואר וביולי. אם חשוב לכם מאוד להתרחק מהמון תיירים, שקלו אפשרות לטייל בחודשים שמחוץ לעונה, אפריל, מאי, יוני, ספטמבר ואוקטובר, אז אפשר ליהנות גם ממחירי מלונות זולים ומתעריפים מוזלים אחרים.טיסות זולות לתאילנד 

מישראל לתאילנד יש טיסות דרך רויאל ג'ורדניין, אל-על, חברת סוויס אייר עם חניית ביניים בציריך, חברת אתיופיאן איירליינס עם חניית ביניים באדיס-אבבה, טיסות של החברה הטורקית עם חניית ביניים באיסטנבול וחברת התעופה האוזבקיסטנית עם חניית ביניים בטשקנט. כל הטיסות מישראל הן אל בנקוק.

בנקוק היא מרכז התחבורה של תאילנד, זהו המקום שדרו נכנסים רוב המבקרים אל תאילנד, פרט לאלו המגיעים בדרך היבשה מקמבודיה, מלאוס או ממלזיה. זהו גם המרכז שממנו מתפצלים נתיבי התחבורה אל כל המדינה.

לחברת התעופה הבינלאומית של תאילנד, תאי איירווייס אינטרנשיונל THAI יש בנוסף לטיסותיה הבינלאומיות גם טיסות פנים, אל יעדים בכל רחבי תאילנד. רק מטיילים בודדים בוחרים לטוס בתוך תאילנד, כיוון שהתחבורה היבשתית טובה ונוחה בדרך כלל.

לחברת התעופה בנקוק בנקוק איירווייס יש טיסות בשלושה נתיבים מרכזיים: בנקוק-סוקותאי-צ'אנג מאי, בנקוק-סאמואי-פוקט, ואותאפאו-פאטאיה-סאמואי. חברת התעופה PB Air מפעילה טיסות פנים בין בנקוק לקראבי.


Booking.comSave on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה