יום ראשון, 2 באוקטובר 2011

טורקיה האחרת לאוהבי שבילי הליכה


טורקיה אחרת, ארץ של נופים מרהיבים, כפרים נידחים ואנשים ידידותיים. אחרת מטורקיה של מלונות מפלצתיים בהם הכל כלול מול החופים.

שביל ליקיה
ליקיה הוא שמו ההיסטורי של חבל ארץ השוכן בדרום טורקיה, סמוך לחופי הים התיכון. האזור מאופיין במפרצים יפהפיים ובמדרונות תלולים ומיוערים של הרי הטאורוס. סימונו של שביל ליקיה שאורכו כ 500 ק"מ הושלם ב 1999. קצהו המערבי נמצא בעיירה פתהייה Fethiye והקצה המזרחי ליד אנטליה. רוב קטעי השביל, בייחוד אלה העוברים ממפרץ מרהיב אחד למשנהו, הם בדרגת קושי רגילה, אך לעתים השביל מתרחק מהים ומטפס לגובה רב, וההליכה שם דורשת כושר גופני .
עונה מומלצת אמצע מארס עד אמצע ייולי וספטמבר עד אמצע נובמבר. הקיץ חם מדי לרוב קטעי המסלול. ברוב קטעי המסלול אפשר ללון בבתים של תושבים מקומיים.

שביל פאולוס הקדוש
השביל נקרא על שמו של פאולוס שערך שלושה מסעות באסיה. השביל שסימונו הושלם בשנת 2004, עוקב אחרי תוואי המסע של פאולוס ועובר בתוואי הדרך הרומית, שעלתה מהעיר פרגה בנקיק הנהר קסטרוס, לשביל יש זרוע נוספת שעולה דרך קניון הנהר קופרולו Koprulu. שתי הזרועות מתלכדות בעיר הקדומה אדאדה Adada, שבה נותרו מקדשים יפהפיים .
השביל מלוכד ממשיך לאגם אאירידיר Eirdir. כאן יש להיעזר בסירות דייגים כדי לחצות את האגם, ומכאן ממשיכים בין גבעות נמוכות ומעובדות, המתנשאות אך מעט מעל לרמה המתנשאת כאלף מטרים מעל פני הים. אורכן של שתי הזרועות יחדיו כ 500 ק"מ. רוב המסלול מתנהל בשטח הררי, מושלג בחורף. המעבר הגבוה ביותר נמצא בגובה של 2000 מטר מעל פני הים ובקיץ הוא זרוע במאהלים של רועים. מומלץ להגיע בראשית מאי סוף אוקטובר. בחורף הפסגות מושלגות. בקיץ מומלץ להימנע מצעידה בחלק התחתון של השביל ליד פרגה בגלל החום. ברוב קטעי המסלול אין מקומות לינה מסודרים.


הדקה ה 90 | אל על | גוליבר תיירות | איסתא | וואלה טורס | נופש ישיר

הדקה ה 90

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה