יום שלישי, 4 באוקטובר 2011

פולין חופשה כפרית

פולין היא מהמדינות הגדולות באירופה. אוכלוסייתה מונה 38 מיליון תושבים. אך עדיין יש שם מקום ללא פחות מ - 23 פארקים לאומיים - זה המון שטח ירוק והוא נמצא במרחק של שעתיים נסיעה מוורשה. עונת החורף כאן קרה אך בקיץ חם. זה אידיאלי לחופשה מרגיעה באזור הכפר.

אין מרגיע יותר מנסיעה בעגלה רתומה לסוסה בפארק מהיפים בפולין באילובייז'ה שהוא רק אחד מתוך 23 פארקים שנמצאים בפולין. זה הפארק הכי ותיק בפולין נמצא בו היער שהשתמר הכי טוב באירופה שלא נהרס על ידי אדם והאזור הוכרז כפארק לאומי, הוא קטן יחסית. 105 אלף דונם רוב המבקרים מתרכזים בפארק חיות הבר כי אנשים רוצים לראות בעלי חיים באזור הכי חשוב ביער. התקופה הטובה ביותר לצפייה בחיות הבר היא החורף כשיש שלג אבל לא יותר מדי כי לפעמים יש שלג מעל 1 מטר ואז אפשר לא רק לראות את בעלי החיים אבל אפשר לקלוט מה קרה אמש על פי העקבות.

וכמובן המעיין יפה מאוד כי אין יתושים יש קונצרטים של ציפורים, כמה מהן נדירות. יש מרבדים של פרחים פורחים אבל הפריחה מתמשכת זמן קצר שבועיים שלושה במאי. אחת התקופות היפות מאוד נקראת הסתיו המוזהב כשהעלים מחליפים את הצבעים, בספטמבר תחילת אוקטובר. זאת גם תקופת הזוודגות האיילים ושומעים כל היום את שאגות האיילים.