יום שלישי, 4 באוקטובר 2011

עוגנים בצ'יוויטווקיה באזור רומא איטליה


שעה וחצי נסיעה ברכבת מפרידות בין עיר החוף הקטנה לבין עיר הבירה של איטליה - רומא. מי שלא ביקר ברומא בעבר, טוב יעשה אם ישקול היטב את יעדיו ומטרותיו לאותו יום. חבל לבזבז עוד כמה שעות מהזמן היקר בהמתנה בתור בכניסה לוותיקן או לקוליסאום, ואם אלה הדברים שמעניינים אותכם, אולי כדאי לשלם וליהנות מהסעה ישירה, תור מקוצר, הדרכה צמודה, ועמידה בטוחה בזמנים.מי שמכיר את העיר, או מוכן לוותר על האתרים האלה, יוכל ליהנות מכמה שעות של שיטוט רגלי בין הפיאצות והפונטנות המפורסמות - נקודות ציון ראויות לא פחות ובמרחק צעידה סביר זו מזו.

נמל צ'יוויטווקיה, הידוע בשם "נמל רומא", משמש אחד הנמלים החשובים לתחבורה ימית באיטליה ולשינוע סחורות. הנמל נמצא על "הדרכים המהירות בים" (Motorways of the Sea) שהיא יוזמה של האיחוד האירופי לקשר בין מספר נמלים מרכזיים במדינות האיחוד ומשמש נקודת קישור חשובה בין איטליה לסרדיניה. תחנת הרכבת של צ'יוויטווקיה נפתחה בשנת 1859 ונמצאת בקצה המערבי של קו הרכבת בין רומא לצ'יוויטווקיה, שהוא חלק מקו הרכבת המקשר בין רומא-ליוורנו-פיזה.


 אפשרות נוספת היא לסייר באוטובוס תיירים שנוסע בין כל האטרקציות המרכזיות בעיר. משך הנסיעה, אם בכלל לא יורדים מהאוטובוס הוא כשעתיים. הסיור ברחבי העיר בהחלט מאפשרת להתרשם ולהכיר מעט יותר, והוא אופציה לא רעה ליום מרוכז שכזה ברומא ..Booking.com
אטרקציות תיירות בצי'וויטווקיה 
מבצר מיכלאנג'לו
(Forte Michelangelo) אשר תכנונו נעשה על ידי דונטו ברמנטה בהזמנת האפיפיור יוליוס השני כדי להגן על נמל העיר. בנייתו הושלמה בשנת 1535 בעת כהונת האפיפיור פאולוס השלישי. את חלקו העליון של המגדל "הגברי" תכנן מיכלאנג'לו ולכן נקרא על שמו המבצר כולו. במבנה, שמידותיו 100X82 מטר, ארבעה מגדלים שקוטרם 21 מטר. כל צלע של המגדל הראשי, בחתך מתומן, אורכה 12 מטר. עובי חומות המבצר 6–7.6 מטר. המבצר נבנה מעל מבנה רומי קדום, ככל הנראה בסיס צבאי של הצי הרומי.

הטירה (Rocca) נבנתה מחדש בשלהי המאה ה-15 על ידי האפיפיור סיקסטוס החמישי. במאה ה-16 נוסף לטירה ארמון אפיפיורי (Palazzo Apostolico) על ידי פיוס הרביעי.

קתדרלת סן פרנסיסקו מאסיסי (San Francesco d'Assisi) נבנתה על ידי מסדר הפרנציסקנים, החל משנת 1610, באתר בו נצבה כנסייה קטנה. המבנה הנוכחי בעיצוב בארוק-נאו-קלאסי הוקם במאה ה-18.

מרחצאות טאורינה (Terme Taurine) אתר בריכות תרמיות הנמצא מצפון לעיר בפיקונצ'לה (Ficoncella), על שם עצי התאנה הנטועים בין הבריכות, פעל עוד בימי רומא העתיקה ואהוד עד היום על בני ציוויטווקיה. סמוך לעיר נמצאים רציפי אוניות התענוגות מהם מפליגים תושבי המטרופולין של רומא. כל קווי שיט התענוגות העיקריים מתחילים ומסיימים את מסלוליהם בנמל זה ובנמל מבקרות אוניות נוסעים נוספות המביאות תיירים לתור את אתרי רומא והוותיקן, מרחק של כ-90 דקות נסיעה.