יום רביעי, 7 בנובמבר 2012

סיציליה - סיאסטה וים

סיציליה היא אי ליד איטליה בים התיכון והיא אי לוהט ויפהפה. נופי גן העדן שלה, כמו כל הנופים באיטליה מדהימים אבל לסיציליה יש אופי משלה. חם בסיציליה כמעט כמו בישראל ולכן עדיף לנסוע אליה באביב או בסתיו, שנמשך עד דצמבר. טיול בסיציליה מורכב מהנאות קטנות כאלה כמו סיאסטה ים וגרניטה שקדים.

סיציליה מציעה מגוון אפשרויות בלתי מוגבלות לתייר, החל מאוכל טוב, אתרי תיירות ייחודיים, ואת נופיה האופייניים של סיציליה, המונים אזורים הרריים, עיירות חוף סמוך למפרצונים, כפרי דייגים, חופים זהובים וים כחול כחול. 

הגישה לאי סיציליה מתבצעת בעזרת הפלגה או טיסות. טיסות לסיציליה נוחתות בנמלי התעופה קטניה ופלרמו ומשם ניתן לצאת לסיבוב מעגלי בכל רחבי האי. אופן הטיול המומלץ בסיציליה, כמו בכל מחוזותיה של איטליה הוא בעזרת רכב צמוד.

קטניה היא לא רומא והר הגעש אתנה הוא לא האלפים, יש בה כמובן פיאצות וקתדרלות, אבל חשוב מכך - נוף, יין, אוכל וסיפורים טובים. אפשר להעביר בסיציליה נופש מנומנם להפיא, של חופים ומסעדות בלבד ואפשר לקום בבוקר מוקדם ולכבוש את האי בסיור מאורגן. טיול באיטליה הוא הזדמנות לחיות בדרך האיטלקית: לקום מאוחר, לראות כמה דברים, לנוח בצהריים, בשיא החום, ולצאת שוב בערב. אם אתם לא טיפוסים של טיולים מאורגנים כדאי למאוד לשכור רכב, ולנדוד לאט בכבישים המתפתלים בין החופים והכפרים, במטעי הזיתים ובשדות החיטה המפורסמים של סיציליה.

טיסות ישירות מישראל לקטניה ממריאות פעם בשבוע, ובקרוב פעמיים. שלושה ארבעה ימים מספקים טעימה מהעושר של סיציליה. לכן עדיף להגיע לשבוע שלם.

קטניה, העיר השנייה בגודלה בסיציליה. על הכיכר הראשית הרחבה של קטניה משקיפה קתדרלת קטניה סנט אגתה המרשימה. מאחורי הגטו היהודי העתיק, מתקופת ימי הביניים. מהצד מאגף אותה שוק צפוף וריחני של דגים, ירקות וגבינות מצוינות. באזור יש מסעדות דגים קטנים ופשוטות, בקונדיטוריות קטנות מחכים מעדנים סיציליאנים מעולים. גולת הכותרת של קטניה היא הגלידה.

האתנה הוא הר געש פעיל אבל מנומס ויוצר אקלים ייחודי שבזכותו זוכים היישובים שלמרגלות ההר לכמות גשם הגדולה פי עשרה מזו שזוכים לה שאר חלקי האי הצחיח. המינרלים שבאפר ובלבה מעשירים את האדמה באזור והופכים אותה לפורייה במיוחד. אתנה מתנשאת לגובה של 3,300 מטר והפסגה מכוסה שלג גם בקיץ ונראית למרחוק. אי אפשר להגיע עד ללוע אבל מדריך מקומי יכול לקחת אתכם די גבוה בג'יפ. האדמה מכוסה לבה מאובנת, שמזכירה אבני בזלת. הדרך זרועה בסלעים וולקניים וזרמי לבה געשית מאובנת ושחורה והגישה מתאפשרת בהליכה רגלית, ברכיבה על אופנים או בנסיעה בג'יפ. מלבד הר געש פעיל סיציליה מציעה חגיגת צבעים ומפלי מים בקניון הנקרא דל'אלקאנטרה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה