יום רביעי, 21 בנובמבר 2012

מסע אישי לברלין גרמניה

מסע אישי לברלין גרמניה 

היה קצת מוזר בהתחלה ואולי גם קצת מפחיד להגיע לברלין, אחרי כל הסרטים וסיפורי השואה שנלמדו בבית הספר.  אזרתי אומץ ולא ראיתי שום סיבה היום להגיע לשם אחרי שנפתחו שעריה לתיירות.
ברלין של השנים האחרונות הפכה לאבן שואבת עבור צעירים מרחבי העולם המגיעים ליהנות מהרב תרבותיות שבה, מגוון קוסמו-פוליטי מרשים של תוכן: 48 מוזיאונים ומאות גלריות, שלושה בתי אופרה, 150 תיאטראות ובמות ומגוון עצום שלל אירועי תרבות ומוזיקה כמו גם שלל אטרקציות תיירותיות.

פעם ראשונה בעיר ? אל תחמיצו את הרייכסטאג, המבנה המרשים שבו שוכן הפרלמנט הגרמני; שער ברנדבורג שבראשו פסל של אלת הניצחון ויקטוריה; אונטר דה לינדן, השדרה המפורסמת של ברלין, שאותה חוצה רחוב הקניות המפורסם פרידריכשטרסה; פארק טירגארטן, הריאה הירוקה של ברלין ואחד ממוקדי הבילוי הנעימים. בפארק תמצאו אגמים קטנים שניתן לשוט בהם נחלים, כרי דשא, יער ואפילו גן חיות שממוקם בקצהו הדרומי. אי המוזיאונים, הקומפלקס הגדול בעולם הכולל חמישה מוזיאונים חשובים שבהם מוצגים מרשימים החל בשנת 1841; כיכר אלכסנדר, הכיכר שבה חנויות, בתי קפה וגם מגדל הטלוויזיה הגבוה שבראשו תצפית; אתר הניצחון הזיכרון ליהודי אירופה, מצבות בטון בגדלים שוניםם המשתרעים על פני שטח עצום, סמוך לפארק הלאומי; גלריית איסט סייד, השריד האחרון ביותר של חומת ברלין שהפך למוזיאון גרפיטי הגדול בעולם; צ'ק פוינט צ'ארלי דגם משוחזר של תחנת המעבר שהפרידה בין ברלין המזרחית למערבית;; האקשר מרקט, בניין תחנת רכבת לשעבר ברובע מיטה, שהפך למוקד בילוי מרכזי; כיכר פוטסדאם, סמל לברליןן המתחדשת, מונומנט של פלדה וזכוכית שבו מרוכזים בית קולנוע, מסעדות ומרכז קניות, ורובע קרויצברג ברובע הטרנדיי  של העיר, שבו תמצאו המון בתי קפה, מסעדות וברים ומרכזים אלטרנטיביים.

גן החיות בברלין 

בתקופה שביקרנו בגן החיות היה קצת קריר, והחיות היו טיפה מנומנמות. ביום שהופיע השמש, החלטנו שזה יהיה היום שנבקר בגן החיות וזה היה ממש מתאים. המקום מתאים לחצי יום ביקור, מומלץ לקחת כריכים לארוחת הבוקר ולשבת שם וליהנות מהירוק של ברלין.   
שער ברנדנבורג ברלין גרמניה


שער ברנדנבורג היה האטרקציה הראשונה שראינו והמקום היה הומה מאדם, כרכרות עם סוסים והרגשה של ברלין של פעם, עוצמתית ליד השער.בניין הרייכסטאג - בניין הפרמלנט הגרמני בעל תקרת זכוכית מקומרת, ממנה נשקף נוף מרהיב של העיר. התור בכניסה ארוך, אבל שווה כל רגע. בכניסה לבניין יש מדרגות מעוקלות המובילות במהירות לתקרה, קצת קיבלתי סחרחורת בטיפוס אבל היה סביר. 


חומת ברלין – אחד היעדים הראשוניים של תיירים במהלך נופש לברלין. עד 1989 הייתה ברלין מחולקת ע"י חומה שהפרידה בין המזרח למערב. ב-1991 נפרצה החומה ומערב ומזרח גרמניה אוחדו מחדש. ישנם מקומות בהם ניתן לראותת חלקים מהחומה עליהם חתמו סלבריטאים. תשומת ליבי הופנתה לגרפיטי המדהים שציירו על החומה ומותאמת למערביות של ברלין. 
שייט בנהר השפרה
אזרנו אומץ גם לשוט בקור לקראת סוף נובמבר גם לשייט בנהר השפרה 
ברלין מספר מעגנים, דרכם ניתן לצאת לשייט בספינת תיירים על נהר השפרה. השייט בין הנופים והגשרים הוא בהחלט חוויה קסומה ומיוחדת, דרכה המקומות המוכרים של ברלין כמו : ברלינר דום, אי המוזיאונים ובניין הרייכסטאג מקבלים גוון מיוחד מנקודת המבט הנשקף מן הנהר.

בפארק טירגארטן הענק בברלין, אפשר לשוטט יותר מיום שלם. הפארק שוכן ממש בלב העיר, מאזור שער ברנדנבורג, ומערבה משם.
הפארק ענק, ירוק, בקצהו שוכן גן החיות המרתק של העיר, ויש בו חלקים עם טבע פראי וסבוך. שבילי הפארק האין סופיים  הם גן עדן לחובבי הליכה או רכיבה על אופניים.

בקצהו המערבי של הפארק, לא רחוק מתחנת הרכבת טירגארטן, על שפת אחד האגמים, שוכן בית קפה גדול. במזג אוויר נאה זהו אחד המקומות הנעימים ביותר בעיר לשהות. עצי אגוז ענקיים מטילים צל על סביבתו של בית הקפה, מזח עץ קטן, שסביבו שטים ברווזים, הפך לחלק כאילו טבעי, והבעיה העיקרית בסופי שבוע שהוא קצת עמוס במקומיים.


Booking.com

Save on your hotel - www.hotelscombined.com