יום רביעי, 7 בנובמבר 2012

אגם קומו איטליה

אגם קומו הוא האגם השלישי בגודלו באיטליה. צורתו מזכירה את האות Y. הוא מוקף בוילות מפוארות, ומזה שנים מהווה אבן שואבת לשפחות עשירות ולאנשי אצולה, ומכאן גם תדמיתו הנוצצת.
אטרקציות מרכזיות באגם קומו

עיר בלאג'יו נחשבת ליפה ביותר באגם, במידה רבה בזכות מיקומה: בדיוק על הנקודה שבה האגם מתפצל לשתי זרועות, והנוף הנשקף ממנה מרהיב ביותר. מומלץ לא לוותר על נקודת התצפית לה פונטה ספרטווינו, שנמצאת ממש על נקודת פיצול האגם. בעיר רחובות נאים וגם וילות ידועות. עיירות מפורסמות הסמוכות לבלאג'יו הן וארנה ומאנג'יו.

ערים בסביבת אגם קומו

מאגם קומו קל להגיע למילאנו. אפשר לנסוע ברכב, להחנות אותו באחת התחנות הפרבריות של הרכבת התחתית ולהמשיך בתחבורה ציבורית אל תוך העיר, או ברכבת. במילאנו כדאי לבקר לאוהבי האופנה העילית. האטרקציה המרכזית בעיר היא הדואומו, קתדרלה ענקית השוכנת במרכז ונחשבת לאחת מהכנסיות הגותיות הגדולות בעולם. גג המבנה מרהיב ביופיו, וכולל אינספור פיתוחים ופסלים. בעיר גם כמה מוזיאונים נאים, כיכרות יפות ורחובות אלגנטיים בהם נמצאים היכלי קניות של מיטב מעצבי האופנה.

חופי רחצה באגם קומו

בבלאג'יו יש חוף מוסדר אחד וכשנוסעים לאורך האגם נתקלים לא פעם במפרצוני חניה קטנים, שלמרגלותיהם חופים קטנים ובתוליים. לחופים האלה כדאי להביא מגבות וקדימה לשחות באגם קומו. איפה ישנים באגם קומו אפשר להתמקדם ממש על שפת האגם באזור באלג'יו או בערים ובעיירות דרומיות, מה שיאפשר יציאה נוחה לטיולים באזור.
Booking.com

אגמים נוספים בצפון איטליה

אגם לוגאנו  |  אגם קומו  | אגם גארדה | אגם מאג'ורה

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה