יום שבת, 1 בדצמבר 2012

מונטגרו ערי חוף מרכזיות

תרבויות רבות נמשכו אל המישורים ואל אזור החוף של מונטגרו. כל אחת מהן הטביעה את חותמה על שטחה הצר של מונטגרו. תוכלו לראות את שרידי הפסיפסים של הרומאים, צריחים עתיקים ומבני ספא. שרידי האימפריה העותקמאנית, ארכיטקטורה ונציאנית ואמנות נוצרית, לצד ארכיטקטורה עירונית מודרנית.

בר Bar - עיירת נמל שיש בה אטרקציות רבות ובהן העיר העתיקה, המבצר של Nehaj, שרידי מצודה מהמאה ה 15 וטירת המלך ניקולה. בבר עץ זית עתיק בן יותר מ 2000 שנה.


בודווה Budva מטרופולין התיירות של מונטגרו הודות לחופהיה הנהדרים. לבודווה קו חוף של 21 קילומטר, ובו 17 חופים. העיר העתיקה מוקפת החומה של בודווה בת 2500 שנה והוכרה כאתר מורשת עולמית. נעים להלך בסמטאותיה של העיר העתיקה, המשופעת בבתי קפה, מסעדות וגלריות.


קוטור Kotor - עירם של סוחרים וימאים בעבר, הממוקמת על חופו של אחד המפרצים היפים ביותר בעולם. בעיר העתיקה של קוטור נוכל לראות את ארכיטקטורת ימי הביניים מן המאות ה 12 וה- 14. הקתדרלה העתיקה על שם טריפון הקדוש, עמוד הקלון, כנסיית מריה דלה סלוטה מהמאה ה 15, ארמון הדוכס מהמאה ה 17, התיאטרון של נפוליאון מהמאה ה 19, והמוזיאון הימי - מייצגים רק חלק מההיסטוריה העשירה של קוטור.


ריסן Risan - העיר העתיקה ביותר באזור מפרץ קוטור. נבנתה במאה השלישית לפני הספירה. היתה זו עיר של בעלי מלאכה ימאים ומרכז המסחר של המדינה האילירית. הרומאים שהתיישבו בו במקום פיסלו בשיש ויצרו פסיפסים שנשמרו עד היום, כולל פסיפס של האל היפנוז, הפסיפס היחיד בעולם בדמות האל.


הרצג נובי Herceg Novi - בעיר העתיקה של הרצג נובי מבנים שנבנו בתקופות היסטוריות שונות: מגדל השעון, Kula-Kanli, המבצר Spanjola והמבצר פורטה מארה - הם חלק מהמורשת התרבותית של העיר. בעיר ניתן למצוא סוגים שונים של פרחים טרופיים.


סווטי סטפן Sveti stefan - אי ששימש כפר דייגים קטן החל במאה ה 15. בשנות ה - 60 נבנו בו סוויטות וחדרי מלון הכוללים חוף ים פרטי. מדובר במקום נופש יוקרתי המארח מדינאים ושחקנים ידועים.


אגם סקאדר Skadar Lake - האגם הגדול ביותר בבלקן הוא בית גידול חשוב של עופות מים. העומק הממצוע הוא שישה מטרים ובחלקים מסוימים עומק המים מגיע אף ל - 60 מטר. בנוסף לעושר החי והצומח המצוי בו, האגם עשיר באתרים תרבותיים והיסטוריים הפזורים ברחבי הפארק הלאומי. אגם סקאדר נמצא ברשימה העולמית של ביצות בעלות חשיבות בינלאומית.


דיזנהאוז | הדקה ה 90 | אל על | גוליבר תיירות | איסתא | וואלה טורס | נופש ישיר

הדקה ה 90