יום חמישי, 20 באוגוסט 2015

ארמון וכנסייית ווסטמינסטר בלונדון

ארמון ווסטמינסטר בלונדון 

ארמון ווסטמינסטר הוא ארמון על גדת נהר התמזה ברובע ווסטמינסטר של לונדון. הארמון הגדול והמרשים, נבנה ברובו במאה ה-19 בסגנון שנקרא "התחייה הגותית". המבנה הוא ארמון גדול מימדים ומרשים שנבנה ברובו במאה ה-19 בסגנון גותי אנגלי. הוא כולל למעשה את שני בתי הפרלמנט – בית הלורדים (House of Lords), הבית העליון של הפרלמנט, ובית הנבחרים (House of Commons), הבית התחתון של הפרלמנט, המהווים את הרשות המחוקקת של הממלכה המאוחדת.
 החלק הקדמי של מבנה הארמון ובתי הפרלמנט, הוא אולם ווסמינסטר (Westminster Hall) העתיק. מאחוריו בית הנבחרים. בימי הפעילות של הפרלמנט אפשר להיכנס אל יציע האורחים של בית הנבחרים ולצפות ממנו בדיונים. בפגרת הקיץ אף אפשר להצטרך לסיור מאורגן בתשלום באגפי הבית.


ארמון ווסטמינסטר הוא אחד מבתי הפרלמנט הגדולים ביותר בכל העולם ובמרחביו קיימים כ-1,200 חדרים, יותר משלושה קילומטרים של מסדרונות, 100 גרמי מדרגות ועוד. אולם ווסטמינסטר בארמון משמש בעיקר לאירועים וטקסים ממלכתיים והוא שייך לחלק העתיק ביותר בארמון, אורכו 73 מטרים ורוחבו 18 מטרים. הארמון כולל גם ארכיון גדול הממוקם במגדל ויקטוריה. בסביבת ארמון ווסטמינסטר ניתן למצוא אטרקציות נוספות כמו הייד פארק וארמון סנט ג'יימס. ניתן להגיע אל ארמון וסטמינסטר בהליכה ממרכז העיר, או באמצעות תחבורה ציבורית, תחנות תחבורה ציבורית ממוקמות במרחק הליכה מהארמון.

כנסיית ווסט מיניסטר (Westminster Abbey) שוכנת כנסיית ווסטמינסטר מול בניין הפרלמנט וידועה באירוח רוב האירועים הגדולים בממלכה הבריטית. זהו מקום הכתרת המלכים ונישואיהם של הנסיך צ'ארלס ודיאנה, וכן טקס האשכבה של הנסיכה דיאנה לאחר מותה. במתחם קבורים מפורסמים נוספים. לאחרונה, הכנסייה חזרה שוב לאור הזרקורים, בחתונתם של יורש העצר, הנסיך וויליאם ואהובתו קייט, שהפכה לנסיכה.

מומלץ לבקר באולם האסיפות ובקפלת הנרי השביעי המרשימים; ובקפלות הסמוכות לה קבורות המלכה אליזבת הראשונה ומרי מלכת הסקוטים. חדר אחר שימש כבית האוצר המלכותי וכיום מוצגים בו צלחת התרומות של הכנסייה והמזבח הישן ביותר בכניסה. במוזיאון ניתן לראות מסיכות מוות של בני המלוכה ובובות שעווה. על הרצפה בכניסה קבוע קבר החייל האלמוני, זכר לחיילים שנהרגו במלחמת העולם הראשונה, בסמוך לאנדרטה לזכרו של וינסטון צ'רצ'יל.
בכל יום, למעט ימי ראשון בהם מתקיימות תפילות במקום, אפשר להאזין למקהלות נערי מזבח ששרות בכנסיית ווסטמינסטר כחלק ממסורת הנמשכת כבר קרוב לאלף שנה. המבנה, האקוסטיקה והמקהלה המיומנת, יוצרים חוויה מיוחדת, אפילו מרגשת, אותה מגיעים לחוות מאות אנשים מדי יום.Booking.comSave on your hotel - www.hotelscombined.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה