יום ראשון, 10 בספטמבר 2017

הרי הסמוקי בארצות הברית


הרי הסמוקי בארצות הברית 


הרי סמוקי הגדולים, הממוקמים לאורך טנסי וגבול צפון קרוליינה, הם חלק מהרי האפלצ'ים ומציעים למבקרים שפע של טיולים תוכל לעצור בתחנת שירות הפארק הלאומי ולקבל מידע על טיולים באיזור כולל אזהרות. דברים שלא כדאי להחמיץ בהרי הסמוקי אם תקפיד להתעורר מוקדם בבוקר אחד לפחות כדי להעיד על טווח "עישון": הערפל שעוטף את ההרים האלה ובעצם מעניק את הכינוי של ההרים והוא ציורי מאוד.  כדאי מאוד לשמור על הבטיחות שלך ואת ההנאה שלך, לפקוח עין על החי המקומי, כמו צבי זנב לבן, איילים, ודובים שחורים, מאוד מומלץ לקחת את זה בחשבון כאשר מטיילים בהרי הסמוקי.
לטייל בשבילים הרבים של הפארק שייקחו אתכם למפלים יפים, על פני שדות של שדות בר, ודרך יערות סבוכים.

מתי ללכת אל הרי סמוקי ? באיזור כמות משקעים שנתית גבוהה, כולל לא מעט שלג, אשר יכול לגרום לסגירת כבישים בלתי צפויה שהופך את הנסיעה קשה בהרי הסמוקי או אפילו בלתי אפשרית. באביב, כאשר כל השלג נמס למעט על פסגות ההרים והפרחים פורחים במלואם, זה הזמן הכי יפה לנסוע להרים סמוקי הגדולים. בסתיו זמן נהדר לביקור, כאשר העלים משתנים וההרים מקבלים גוון צהוב-כתום.הפארק הלאומי בהרי הסמוקי 


מטיילים נהנים בהרי סמוקי במהלך כל חודשי השנה. בחורף, העדר עלים נשירים פותח נופים חדשים לאורך שבילים וחושף קירות אבן, ארובות, יסודות ותזכורות אחרות של תושבי עבר. האביב מספק מצעד שבועי של פרחי בר ועצים פורחים. בקיץ, מטיילים ביערות מלאים בעצי אשוח,לעקוב אחר זרמי ההר וליהנות משפע של מפלים. המטיילים בסתיו ינהנים מלחדד את החושים שלהם צבבעים מגוונים של צבעי סתיו .

מסלול הליכה צ'ארליז בוניון תיהנו מנופים מרהיבים של ההרים לאורך שביל האפלצ'ים המפורסם בעולם בטיול הזה אל מחשוף אבן ציורי הידוע בשם צ'ארליז בוניון (Charlies Bunion). מרחק הליכה של 4 מייל

מסלול הליכה אלום קייב  Alum Cave Bluffs השביל מתחיל על ידי מעבר ווקר מחנה Prong ו Alum מערת נחל על גשרים המטיילים מובילים דרך יער הפרקט הישן. טיולים דרך המנהרה הצרה של Arch Rock הוא גולת הכותרת של הטיול. מקום טוב לראות את העמק המחוספס בעודו מוקף בהרים. Alum Cave Bluffs נמצאים במרחק של 2.5 קילומטרים מהכביש. קשה להאמין עד כמה האדמה יבשה מתחת כאשר האוויר והקרקע שמחוץ לה רטובים. מבקרים רבים מסתובבים בשלב זה, אך לאלו שממשיכים 5 מייל נוספים לפסגה של הר לה קונטה מתוגמלים בנופים מרהיבים במצוקים חשופים.

מסלול הליכה אנדריוס בולד Andrews Bald השביל מתחיל ממגרש החניה Clingmans Dome לאחר ירידה גדולה, הוא מגיע לרכס רחב, דרך יער השביל מוביל את המטייל אל הדשא אנדרוס בלד, על שמו של רועה הבקר, אנדרס תומפסון, שהביא בעלי חיים כאן למעלה בשנת  1840. בהתאם לזמן של השנה, מטיילים יכולים למצוא כתמים של אוכמניות ופטל, עצי פרייזר,  פרחי בר כחולים המכונה לעתים תמימות או נשים קוויקרות.

מסלול הליכה אל מפלי הקשת הקילומטר הראשון של השביל הפופולרי אך המאומץ הזה הולך בעקבות לקונטה קריק, ולאחר מכן עובר דרך שטח מלא. גשר חוצה את הנחל על 2 קילומטרים מן trailhead, ואת השביל ואז חוצה יובל של לקונטה קריק . אחרי עוד שני גשרים, מתגלים המפלים הנקראים על קשתות הנראות בערפל הנגרמות על ידי שמש אחר הצהריים. המפל נופל לגובה 80 רגל ובחורף קופא לתוך צורה שעון חול בחורף.


מסלול צ'ימיני Chimney Tops הוא אחד השבילים הפופולריים ביותר בהרי סמוקי פארק לאומי גדול בגלל אורכו ונופים מרהיבים. השביל רווחי 1,400 רגל ב 2 מיילים בטיפוס תלול. כדי להגיע לפסגה, יש סלע תלול שיכול להיות חלקלק כאשר רטוב או מכוסה קרח. השביל מתחיל על ידי חציית נחלים זורמים שלוש פעמים לפני עלייה בצד ההר. טיפוס תלול על שביל סלעי מוביל switchback, ואז עוקב לאורך הצד של ההר Sugarland. רכס מציע נוף של הר לה קונטה, והשביל יורד בפעם הראשונה כאשר הוא מגיע לשיא סלעי ומשם הנוף פשוט מדהים.
Save on your hotel - www.hotelscombined.com